Два випадки хвороби Лайма зареєстровані цьогоріч у Полтаві

Два випадки хвороби Лайма зареєстровано цьогоріч у Полтаві. Це інфекційна хвороба з групи бактеріальних зоонозів. Її передають кліщі. Характеризується вона переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Загалом же сезон захворювання з весни до осені. Та інфікування людей відбулося ще минулоріч.

Тетяна Крупініна, лікар-епідеміолог Полтавського обласного лабораторного центру:

- Один випадок пов'язаний щ тим, що був напад кліща на чоловіка, який збирав гриби у селі Головач Полтавського району. Другий випадок пов'язаний з інфікуванням жінки , невідомо-де, яка захворіла у жовтні.
Складність хвороби у тому, що симптоми захворювання можуть з’являтися навіть через півроку після укусу кліща. У даному випадку у полтавців так і сталося - симптоми проявилися нещодавно тому звернулися за допомогою тільки у цьому місяці.

Тетяна Крупініна, лікар-епідеміолог Полтавського обласного лабораторного центру:

- У чоловіка була ерітерма - місце нападу кліща почервоніло, у жінки ще немає розслідування повного, не можу сказати, які були симптоми. Зазвичай, на місці кліща відбуваються почервоніння - ерітерма виникає, вона може мати кільцевидну форму.
Торік у Полтаві було зафіксовано 245 випадків інфікування кліщами. Тетяна Крупініна наголошує, - починають свою активність тварини при 4-5 градусах тепла. Найбільш вірогідні місця, де можна підчепити кліщів -це це дендропарк , парк перемоги, березовий сквер та прирічковий парк.