13 тисяч порушень у сфері пожежної та техногенної безпеки були виявлені під час перевірок закладів та установ на Полтавщині

13 тисяч порушень у сфері пожежної та техногенної безпеки були виявлені під час перевірок закладів та установ на Полтавщині

27 січня у Полтавській обласній державній адміністрації відбулася апаратна нарада щодо виконання доручення Прем'єр-Міністра України по проведенню позапланових заходів державного нагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей.

Під час наради начальник Головного управління ДСНС України у Полтавській області Володимир Салогуб зазначив, що фахівці Служби протягом грудня-січня мають перевірити 1470 об’єктів.

«Наші інспектори вже перевірили  94% від запланованої кількості. За результатами перевірок керівникам об’єктів були вручені акти та приписи про усунення виявлених порушень.  Також, в десятьох випадках були складені акти про неможливість  здійснення заходів державного нагляду», - зауважив Володимир Салогуб.

За словами очільника обласної Служби порятунку «101» під час перевірок фахівці ДСНС виявили понад 13 тисяч порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

За допущення порушень до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів притягнуто 1154 керівника та посадові особи. Також, до окружних адміністративних судів направлено позовні заяви про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду стосовно 14 об’єктів.

Розповідаючи про основні виявленні порушення, начальник Головного управління зазначив, що в закладах освіти це відсутність систем протипожежного захисту,  відсутність або значна віддаленість джерел зовнішнього протипожежного водопостачання, незабезпеченість закладів освіти необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння. Схожі недоліки були виявлені і у закладах охорони здоров’я та соціального захисту населення.