Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності запрацювала в тестовому режимі

Національна онлайн-платформа з цифрової грамотності запрацювала в тестовому режимі

Офіційний запуск Національної онлайн-платформи з цифрової грамотності відбудеться 30 січня. Однак вона вже працює в тестовому режимі за посиланням. Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.

Кожен українець має безкоштовний доступ до цифрової освіти. Для навчання цифровій грамотності обрано інноваційний формат − освітні серіали.

Освітні серіали розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній: Google Україна, Microsoft Ukraine, Академія ДТЕК, Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні, CISCO, СFC Consulting, Освіторія, Global Teacher Prize. При їх розробці спирались на загальноєвропейські стандарти викладання та оцінки цифрової компетентності. Зокрема, на Рамку цифрової компетентності для громадян DigComp та Європейську рамку цифрових компетенцій для освітян DigComp Edu.

На онлайн-платформі є тест на загальну цифрову грамотність, який допоможе визначити можливі прогалини в знаннях, після кожної серії серіалу також передбачене тестування. А після перегляду всіх серій освітнього серіалу, за результатами фінального тестування, видається електронний сертифікат. 

Як повідомляють в Мінцифри, поступово,  впродовж кожного року, на онлайн-платформу додаватимуться нові освітні серіали. Планується запустити спеціалізовані та нішеві курси для підприємців, lifestyle курси, курси нових цифрових професій. Вони будуть розраховані на більш просунутих користувачів цифрових технологій. В планах уряду — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки.

Проєкт втілено за підтримки швейцарсько-української Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge.