На Полтавщині епідемії грипу немає

На Полтавщині домінують збудники грипу «А». Медичні заклади готові до надання невідкладної допомоги. Проте, поки що, до епідемії далеко. Про це повідомив директор Департаменту охорони здоров`я ОДА Віктор Лисак під час апаратної наради.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА:

- Ми маємо захворюваність, у порівнянні із епідемічним сезоном, минулого року на 7,4% менше. Нічого незвичного немає. Питому вагу у захворюваності становлять діти, це 58%. Рівень госпіталізації залишається сталий 4,4%.

За 3-й тиждень року на грип та ГРВІ захворіли більше людей. Крім того, Віктор Лисак нагадує, - в Україні коронавірусу немає. Та про елементарні правила гігієни й профілактику забувати, - наголошує, - не слід.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА:

- На території області цього немає. Є відповідний створений штаб при Міністерстві охорони здоров`я, який веде моніторинг. Є вжиті заходи стосовно того, щодо прибуття рейсів із відповідних територій, де є захворювання. Всі ці заходи вживаються.

На нараді говорили і про техногенну та пожежну безпеку. Про проведення позапланових перевірок у закладах з масовим перебуванням людей прозвітував начальник ГУ ДСНС в області Володимир Салогубов. Всього мають перевірити 1470 будівель.

Володимир Салогубов, начальник ГУ ДСНС у Полтавській області: 

- Станом на 24 січня завершено 94% вказаних перевірок. При цьому у 1372 випадках за результатами проведення перевірок, керівникам об’єктів були вручені акти та приписи про усунення порушень.

Загалом, у ході перевірок, в області виявили 13 тисяч порушень. За це штрафи отримали понад тисяча керівників закладів та посадовців.