Вікна й двері на мільйон гривень, або «золоті» ремонти житлового фонду Полтави

На одному з полтавських телеканалів вийшов дуже позитивний сюжет про ремонт у будинку по вулиці Богдана Хмельницького. Там вставили вікна та двері у 3-х під`їздах . У матеріалі йдеться про допомогу людям, як реакцію на звернення мешканців до секретаря міської ради Олександра Шамоти. Згідно з тендером, на порталі публічних закупівель прозорро, на матеріали, роботи та проект витратили з міського бюджету майже мільйон гривень. Інший депутат міської ради Віталій Павлій, виїхавши на місце, зробив прості арифметичні розрахунки. Відповідно до них, говорить, - якщо брати найдорожчі німецькі вікна та двері, весь цей ремонт обійдеться максимум у 450 тисяч гривень.

Віталій Павлій, депутат міської ради:

- Мало того, що Шамота разом з Удовіченком заробляють на таких ремонтах, та ще й хватає совісті піаритися за наші з вами бюджетні гроші.

На думку Віталія Павлія, за 950 тисяч можна було замінити вікна, не тільки у під’їздах , а навіть у квартирах. Полтавці теж сумніваються в якості матеріалу та у тому, що всі кошти використали за призначенням.

- Значить ще хтось собі не тільки вікна поміняв. Я думаю, що це дуже дорого. Це дуже. Я просто у порівнянні, я зробила, знайшла фірму таку, що за 7 метрів балкону і висотою 1,5 метри - це 14 тисяч.

- Один мільйон? Ні, ні, ні, це занадто.

- Ну, думаю, може півмільйона, 600, 700, ну не мільйон. Я не думаю, що це дорогий пластик і 3 стулкове вікно і так далі.

- Це треба якісь органи запитувати компетентні, чого так вийшло. Справа гарна, але все повинно бути у розумних мірах. Мільйони, це по-моєму забагато.

Як кажуть полтавці, мало того, що раніше чиновники бюджетними грошима набивали кишені, а тепер ще й створили програму підтримки ОСББ. Тепер за завищеними тендерами зможуть оббирати людей двічі. Оскільки, 30% ремонту, згідно з програмою, мешканці будинку повинні оплачувати самостійно.