Що розповідають ті, хто мешкає у Китаї та що думають полтавці стосовно заходів безпеки від коронавірусу

Україна з наступного тижня призупиняє авіасполучення з Китаєм через ризики поширення коронавірусу. Туристичні агенції тимчасово згортають свою діяльність у КНР, місця, які ще вчора були сповнені туристами, сьогодні виглядають апокаліптично. Полтавець Андрій Тарасенко, який вже 7 років живе на сході Китаю в провінції Шаньдун, на березі моря працює в театралізованому шоу, розповідає, - усі розважальні заклади сьогодні зачинені. Карантин запроваджено з 25 січня і прогнозують його до 10 лютого.

Андрій Тарасенко, полтавець, проживає у Китаї:

- Ось так виглядає останні п’ять днів усі туристичні місця і розважальні комплекси у Китаї. На невизначений період у Китаї карантин, у зв’язку із вірусом. Паніки немає, але всі усвідомлюють, що це серйозна загроза. Стараються не розповсюджуватися і хто не працює, сидить вдома. Люди навіть скасовують свої подорожі, мандрівки, паніки ще немає через те, що всі розуміють, що небезпека в більшості для людей, яким за 50 або ті, хто мають якісь хвороби хронічного характеру. Більшість навіть молодих людей вже після, звертаючись в лікарню, дізнавались, що в них був цей вірус.

За даними МОЗ України, станом на 29 січня у світі зареєстровано 6 057 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної інфекції, 132 з них летальні. І хоч в Україні випадків недуги немає, людям радять дотримуватися профілактичних заходів. І полтавці, як виявилося ними не нехтують.

- Стараемся выполнять все требования и руки моем, и за гигиеной следим.

- Звісно хвилює, вже більше 100 померло і інфікованих дуже багато.

- Есть опасения, вот у меня маленькая дочь, стараемся не посещать места, где много людей.

- Поки що не хвилює, тому що, здається, що це так далеко від нас, але побоювання є.

Коронавірус, за словами лікаря-епідеміолога Андрія Байбарзи, належить до великої родини йому подібних. Шлях його передачі - повітряно-крапельний.

Андрій Байбарза, лікар-епідеміолог ДУ Полтавського обласного лабораторного центру МОЗ України: 

- Передається повітряно-крапельним шляхом і вражає легені та призводить до тяжкого захворювання. Пов’язані більше випадків з відвідуванням ринку даного міста Ухань. - Він може і призвести до ускладнень в масштабах всієї планети - це цілком імовірно.

«Організація охорони здоров'я наразі не вводить ніяких заборон для переміщення товарів через кордони і міжнародної торгівлі. Укрпошта стежить за ситуацією і перебуває на постійному зв'язку із Міністерством охорони здоров‘я в Україні та нашими партнерами в Китаї. Жодних доказів, які б свідчили про ризик поширення коронавірусу через товари, наразі не зафіксовано»

Нині створено онлайн-мапу поширення та кількості хворих на коронавірус. На сьогодні вірус зафіксовано у 18 країнах світу. У Європі, у Франції та Німеччині. У Китаї за 16 годин для хворих на коронавірус збудували перший корпус лікарні. Відомо, що її відкриють 2 лютого.