На Полтавщину з робочим візитом завітав заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський

На Полтавщині в рамках робочого візиту перебували заступник Міністра освіти і науки України Петро Коржевський та гендиректор директорату професійної освіти МОН Ірина Шумік. Мета візиту - зустріч з директорами ліцеїв та училищ області, а також представлення Проекту «Про професійну освіту».

Петро Коржевський, заступник Міністра освіти і науки України:

- Проект «Про професійну освіту» передбачає створення єдиної, сучасної привабливої системи професійної, яка об’єднає і заклади професійної освіти, і фахової передвищої. Хочеться, аби це була потужна система, яка у законі буде мати можливість відображену. І кращі тенденції закону «Про професійну освіту», і кращі тенденції закону «Про фахову передвищу освіту». Це буде єдина мережа, яка складатиметься з професійних коледжів.

Ще одне завдання візиту - ознайомлення із трьома потужними закладами професійної освіти області, адже Полтавщина увійшла до сімки переможців конкурсу на створення Центру практичної досконалості. Тепер за фінансування EU4Skils, боряться Решетилівський промислово-аграрний ліцей, Вище професійне училище №7 м. Кременчук та Гадяцьке Вище професійне училище.

Олена Харченко, директор департаменту освіти і науки Полтавської ОДА:

- На базі одного з цих закладів було створено Центр практичної досконалості. Це зовсім інший формат, підхід до професійно-технічної освіти. Це зовсім інший заклад, який має бути потужним, який має бути обладнаний відповідним обладнанням сучасним і саме на створення цього Центру практичної досконалості планується виділення десь приблизно 5-6 мільйонів євро коштів, на умовах, десь, 20% співфінансування із місцевого бюджету.

Петро Коржевський зазначив, - хто ж переміг серед цих закладів - буде відомо протягом двох місяців.