Полтавець Микола Кошовий лишився без трудової книжки та виплат. Спір між чоловіком та приватним підприємством розглядали у суді

В Октябрському районному суді Полтави відбулося судове засідання. Позивач - мати інваліда другої групи Миколи Кошового Ангеліна Кошова. Відповідач – Приватне підприємство «Лір», яке займається будівництвом. 27 лютого 2019 року полтавець Микола Кошовий - працівник ПП «ЛІР», за словами матері, під час будівельних робіт випав з п’ятого поверху через власну необережність. Мати травмованого хлопця нині вимагає від представників «ЛІРа», щоб були внесені зміни до трудової книжки та хлопець за 11 місяців отримав виплати.

Ангеліна Кошова, позивач, мати Миколи Кошового:

- ПП «ЛІР» відмовляється від всього, що сталося на підприємстві, що в нього не було ніяких трудових відносин, не хочуть видавати трудову книжку. Він не може отримати зараз виплати протягом 11 місяців. Ми точно в даний час не знаємо, який він укладав договір чи це був договір підряду чи це був цивільно-правовий договір. Тому що нам документів не надали.

Два судових рішення, які вступили в законну силу - це постанова другого апеляційного адмінсуду у адмінсправі за позовом ПП «ЛІР» до управління Держпраці за апеляційною скаргою громадянина Кошового, дане судове рішення Полтавського адмінсуду скасовано і прийнято постанову, якою встановлено факт наявності трудових відносин. Інша справа - постанова про адмінправопорушення, якою накладено адміністративне стягнення на директора ПП «ЛІР» за частиною 43 статтею 1 кодексу України про адміністративні правопорушення. Дана постанова залишена в силі.

Роман Пазяк, адвокат, представник Кошового:

- В даних судових рішеннях встановлено факт наявності трудових відносин між Кошовим і ПП «ЛІР». Приватне підприємство «ЛІР» дані судові рішення не визнає і оформлювати трудову книжку Кошовому відмовляється.

Проте ПП «ЛІР» відстоює свою позицію: трудові відносини були відсутні. Микола Кошовий виконував будівельні роботи на власний ризик за завданням замовника, який є ПП «ЛІР» на основі цивільно-правових відносин. Вони переконані, - підприємство не повинне нести відповідальність в тому обсязі, в якому вимагає сторона обвинувачення.

Денис Репало, адвокат, представник ПП «ЛІР»:

- Оскільки є єдиний вперше укладений на визначений строк - на один місяць, договір, який, як повідомив нам Кошовий, він підписував власноруч. Тому інших домовностей між сторонами про роботу в якості працівника штатного із записами внесення до трудової книжки між сторонами таких домовленостей не було.

На судовому засіданні допитали двох свідків. Наступне засідання 18 березня. Там повинні перейти до судових дебатів.