Полтавці не можуть потрапити до власних квартир: новобудову на Параджанова, 5 вже два роки вводять в експлуатацію

Два роки без власного житла. Натомість, тисячі доларів на будівництво. На найманій квартирі з чоловіком та дитиною проживає пані Валерія. Говорить, - все б нічого, якби не мала власного житла та воно, - новобудова за адресою Параджанова, 5, - просто не здане в експлуатацію. Натомість забудовник, - Полтавський ДБК, - обіцяв це зробити ще у 2018 році. Нині 2020, обіцянки продовжуються. Писали колективні листи, у відповідь - відмови.

Валерія Манюк, полтавка:

- Будівельники не встигають виконати роботи, потрібно ще деякий час, щоб вони виконали роботи: встановили ліфти, зробили вікна, вони це все виконали. Брали кредити, допомагали батьки, родичі, кожен з нас живе на знімній квартирі. Ми чекаємо цієї квартири дуже, адже кожен платить дуже великі гроші на знімних квартирах.

Безвихідна і обурлива, - такою називає ситуацію, з якою зіткнулися пан Олександр.

Олександр Боць, полтавець:

- І я , і всі дуже обурені ситуацією, яка сталася. Пішов другий рік і нам обіцяють, що будинок буде введений в експлуатацію. Я то особисто не живу у квартирі зйомній, але у мене ситуація така, мене можуть у будь-який час попросити у будь-який момент і треба десь жити, і ходити навколо будинку, який майже готовий і дивитися на нього, і не заїхати - це дуже обурлива ситуація.

Не хочете чекати - тож вам можуть повернути гроші, - і таку відповідь чули від представників забудовника, -говорить Олександр Боць.

Олександр Боць, полтавець:

- Ми не для цього купляли квартири, щоб через півтора року повернути кошти, тим паче, кошти, які нам зараз повернуть, ми на них і палатку не купимо. Так і казали, - не подобається вам, будь ласка, розірвемо договір і продамо. І кошти повернуться в тому разі, коли вони продадуть квартиру цю.

А ось Володимир теж винаймає квартиру, підрахував, - витрачає на це шалені гроші.

Володимир Донець, полтавець:

- Ми дуже багато втратили, могли б уже і ремонт зробити. Зйомна квартира виходить більше 60 тисяч на рік. Це навіть не рахуючи комуналки, яку ми теж всі платимо.

Телефонуємо у приймальну Полтавського ДБК, щоб представники прокоментували, чому два роки не здають будинок в експлуатацію. Натомість, замість відповіді, - номер не дійсний. Телефонуємо за іншим номером, що на сайті - відділ продаж. Отримуємо відповідь: зустріч призначена з громадянами на понеділок 12 годину щодо вирішення цього питання. У таких ситуаціях у безоплатній правовій допомозі радять звернутися з листом-претензією до забудовника.

Юрій Ночовний, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги:

- Особа може звернутися із листом-претензією до іншої сторони договору, тобто, до забудовника поцікавитися тим, на якій підставі не виконуються умови договору, якщо відповіді не отримує, або відповідь буде не задовольняти, то вона може звернутися за захистом своїх прав та інтересів до суду.

Але зробити це можна, коли пройшло 30 днів з моменту того, як забудовник отримав листа-претензію.