4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку

На 3% зросло число хворих на рак протягом минулого року, порівнюючи з 2018. Сьогодні, 4 лютого - Всесвітній день боротьби проти раку. Причини його виникнення - шкідливі звички, не в останню чергу - спадковість та вік, - зауважує головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру Орест Вовк.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру:

- Екологічні , харчові - їжа, вода, образ життя. І останнім часом наука розвивається і теж багато онкологічних захворювань пов’язаних з певною генетичною спадковістю або певними генетичними так званими «поломками» в людині, які потім в подальшому виходять в об’ємні захворювання.

По структурі захворюваності на рак чоловіків і жінок є різниця . Для чоловіків проблемні зони трохея, бронхи, потім шкіра, передміхурова залоза. У жінок - молочні залози, друге місце - шкіра, потім шийка матки. Але якщо захворювання виявити на ранніх етапах - воно стовідсотково виліковується, - додає Орест Вовк.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського обласного онкологічного диспансеру:

- Ми підтягуємося технічно , вже є заплановані закупівлі , наприклад, того ж мамо графа, технічно зараз всю область забезпечити буде важко і воно має бути високоякісним. Не мамограф, який би був для масовості, дійсно, той, який має критерії для ранньої патології.

Головною профілактикою онкохвороб лишається вчасне обстеження,- наголошує лікар.