У Полтаві обговорили новий виборчий кодекс

У Полтаві відбувся тренінг для представників органів місцевого самоврядування, а також для усіх тих, хто планує балотуватися на наступних місцевих виборах. Говорили про новий виборчий кодекс. Провідний експерт Олександр Солонтай розповів депутатам, що таке виборчий кодекс у новому форматі, які будуть вибори. На сьогодні, - зазначає експерт, - маємо один виборчий кодекс і дві виборчих системи.

Олександр Солонтай, експерт з політики та роботи органів місцевого самоврядування:

- Одна виборча система - партійна, буде застосована для виборів депутатів м. Полтави і м. Кременчук та обласної ради. Інша виборча система буде застосована для всіх решта рад.

Серед слухачів тренінгу і Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради. Він зазначає, - ці вибори будуть достатньо коштовні. Не кожна партія зможе собі дозволити.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- Для того, щоб балотуватися до Полтавської міської ради партії яка висувається, потрібно до бюджету заплатити десь приблизно 400 з копійками тисяч гривень. І міському голові теж потрібно заплатити 400 тисяч гривень. До Обласної ради партійний список повинен викласти 2 мільйони 100 тисяч гривень.

У разі перемоги, кошти повертаються партійному списку, а в разі поразки вони залишаються у міському бюджеті.

За новим виборчим кодексом планується і зменшення депутатів та рад.

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради:

- У Полтавській області буде менше депутатів, буде менше рад, інший формат виборів. В об’єднаних громадах не будуть вибиратися у сільські ради, тож не буде сільських депутатів. Будуть депутати ОТГ чи міста. Для того, щоб обирати потрібно розуміти, як відбувається сам формат виборчого процесу. Що таке бюлетень, тому що там, окрім партії потрібно проголосувати ще й за кандидата, який буде балотуватися від відповідного округу.

Аби перемогти на виборах мера великого міста (понад 90 тис. виборців) необхідно набрати або 50% плюс один голос у першому турі, або перемогти свого опонента у другому турі точно так само, як це було на попередніх виборах.