Фермери та землевласники Полтавщини прагнуть призупинення земельної реформи

У Полтаві відбулась конференція Асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини». Присвячена вона земельній реформі. На неї з’їхалися фермери із дев’яти областей України. Завітали і делегації із Польщі та Франції. Голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Полтавської області Василь Бурлака говорить, - аграрії обговорювали імовірне запровадження ринку землі.

Василь Бурлака, голова Асоціації фермерів і приватних землевласників Полтавської області:

- У фермерів немає коштів на це, немає впевненості, що цей ринок буде цивілізований, а, по-третє, у такій ситуації, коли не виконуються закони, коли корупція всюди, ми категорично проти ринку землі. Оті пропозиції, які вносяться в законі нас вони не влаштовують, нас не чують , нам не зрозуміло чи будуть ладить чи ні.

Всі можливі гроші будуть вкладати у виробництво, брати кредити, щоб якось утримувати господарство, - говорить перший заступник голови Асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Віктор Галич, тому, додає, - ринок землі за цих умов неможливий.

Віктор Галич, перший заступник голови Асоціації фермерів і приватних землевласників «Відродження Полтавщини»:

- Якщо ми почнемо скупляти землю, хоча я думаю ми цього недопустимо - це вивід грошей з оборота. Це у будь-якому скорочення виробництва, ми менше коштів на добрива, на техніку і це на 10 років. Якщо буде продаж землі, то я останню рубашку продам, але за що я буду сіятись.

У фермерському господарстві близько 200 гектарів землі має Василь Гордійко. Теж незадоволений ринком землі.

Василь Гордійко, голова фермерського господарства «Авангард» Кобеляцького району:

- Щоб ми недоотримали доходів, відповідно, і прибутку, а це значить те, що змога розвиватися у нас немає, нас заганяють у кредити і з великими відсотками, а це ще одне ярмо не зрозуміло чим повернеться.

Розвивати, а не занедбувати господарство, - ось що повинно бути пріоритетом держави, - говорить учасник зібрання Олег Слизько.

Олег Слизько, лідер Республіканського руху Полтавщини:

- Українська земля просто буде за безцінь передана іноземному капіталу і агрохолдингам великим, які тримають великі статки. Це люди, які не працюють на землі, на селі, вони живуть там десь по Швейцаріям. Це тягне величезні наслідки, катастрофічні для України - це сотні, тисяч втрачених робочих місць, це ще більша еміграція країни і це підвищення смертності.

Якщо цей закон буде прийнятий – села просто вимруть, - говорить голова Асоціації фермерів Оржицього району Валентина Філіповських.

Валентина Філіповських, голова Асоціації фермерів Оржицього району:

- Ми розуміємо, що з таким земельним законодавством не можна відкривати ринок землі, тому що це буде крах села. Ми зацікавлені в тому, щоб наші села розвивалися, процвітали, щоб в них розвивалася інфраструктура, виробництво, робочі місця збільшувалися, а не зменшувалися.

Наостанок засідання, учасники конференції прийняли звернутись до Президента України, Верховної Ради та Кабміну стосовно призупинення земельної реформи.