Як користуватися системою «Прозорро. Продажі» для відчуження та оренди комунального майна

Як збільшити доходи місцевого бюджету вдвічі лише за місяць. Успішному управлінню комунальним майном навчали на семінарі-тренінгу. Організатор - проект ПРОМІС.

Ірина Дудка, регіональна представниця проекту «ПРОМІС»:

- «Прозорро. Продажі» якраз і є тим варіантом, коли вас навчають, дають такий інструмент, коли можна спробувати збільшити в рази надходження до місцевих бюджетів. При чому зробити це правильно, грамотно, демократично, прозоро, офіційно. Так, що це буде працювати на користь громади.

Розповісти як користуватись системою «Прозорро. Продажі» до Полтави завітав проектний менеджер державного підприємства Владислав Уривський. Говорить, - система дворівнева.

Владислав Уривський, проектний менеджер ДП «Прозорро»:

- Адміністратор «Прозорро. Продажі», як державне підприємство, не має доступу до клієнтів, до організаторів. Воно не може проконтролювати роботодавців, або продавців. Продавцями у нас є управління комунальної власності. Не може впливати на всі ці процеси.

Через «Прозорро. Продажі» можна приватизувати комунальне майно та орендувати. Крім цього, у системі можливе проведення і земельних аукціонів.

Владислав Уривський, проектний менеджер ДП «Прозорро»:

- Через аукціони прозорі може бути піднята ціна за лот, за майно комунальної власності у декілька разів. І таким чином дуже сильно підняти місцевий бюджет у 2 рази, а може і більше.

Проект «Партнерство для розвитку міст» ПРОМІС до грудня 2020 року впроваджує Федерація канадських муніципалітетів за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.