Рада голів об’єднань співвласників будинків у Полтаві створена з наближених до влади людей – голови ОСББ

На останньому засіданні Полтавського міськвиконкому прийнято рішення про створення дорадчого органу Ради голів ОСБ . До неї увійшли як представники громадськості так і посадовці, депутати міської ради. Деякі голови ОСББ проти утворення за таким принципом Ради голів об’єднань співвласників будинків, адже переконані, створена вона з наближених до влади людей.

Сергій Машковський, голова ОСББ «Альтанка 4»:

- Коли мова йде про територію, яка називається місто Полтава - це має бути проведено у законно визначений спосіб. Туди мають бути запрошені представники всих. І ЖБК і ОСББ. Рада називається консультативно-дорадчим органом. Парадоксально, коли туди входять люди, наприклад очільник Чепурко, представник із ЖКГ, які у принципі, що самі собі радять. Це якась шизофренія.

Незадоволені представники ОСББ і механізмом передачі комунального майна на баланс об’єднання співвласників. З нового року, нагадаємо, відповідно до рішень міської влади , ЖЕО № 2 перестає обслуговувати багатоквартирні будинки. В управління та експлуатацію їх приймає ОСББ. Документи про передачу зроблені абияк, - говорить Сергій Машковський.

Сергій Машковський, голова ОСББ «Альтанка 4»:

- Ми отримали невелику папочку, яка називається інвентарна справа. І там вказані лише житлові площі мешканців і загальна площа будинку. Плюс до цього було додано акт прийому-передачі житлового будинку, де мали б дублюватись ці всі цифри. Жодна цифра в цьому акті не відповідає дійсності. Плюс нам не передали жодних документів.

За документами, навіть розмір покрівлі не співпадає. Хто прибиратиме прибудинкову територію, тротуари- не зрозуміло, - продовжує пан Сергій. Документів на це також не отримав.

Сергій Машковський, голова ОСББ «Альтанка 4»:

- Яким чином можна розпоряджатися конструкцією, якщо ти не знаєш території, на якій вона стоїть. Серед документів, які вони повинні передати - це номер 1. документ, який засвідчує прибудинкову територію, яку має прибирати, або той, або інший балансоутримувач, або власник. Її немає.

Голова опозиційної фракції Андрій Матковський говорить, що ОСББ треба створювати та підтримувати , але спочатку за рахунок міського бюджету треба привести житловий фонд до порядку, а потім вже передавати його людям.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Ми категорично проти того підходу, який сьогодні запропонований новою коаліцією Удовіченко, Шамота і Бєлоножко і, на мою думку, таким чином чиновники знімають з себе відповідальність за комунальні будинки. З іншого боку приведуть до хаосу у ЖКГ. Люди сплачували комунальні послуги, але за 20-30 років не було проведено капітальних ремонтів. І сьогодні, якщо ці будинки з дирявими дахами, поганими мережами і під`їздами передати людям, то я думаю, що через 2-3 роки ми будемо мати дуже велику проблему, тому що буде руйнуватися житлово-комунальний фонд, а міська рада не зможе тоді уже відповідно до закону фінансувати ремонт.

Андрій Матковський додає, - програма підтримки ОСББ 30 на 70% не відповідає очікуванням полтавців.

Андрій Матковський, депутат міської ради:

- Дехто вважає, що рада буде фінансувати і допомагати кооперативам і ОСББ, а насправді у цій програмі прописано, що люди мають збирати кошти, покласти на спеціальний рахунок міської ради, а ЖКГ знову буде замовляти проекти, визначати, хто буде підрядник і т.д. так от ці ремонти будуть у 3-чі дорожче, ніж, якщо б їх самі робили ОСББ. Ну і на прикладі того, кого ми бачимо, кого включили у склад. Ради ОСББ, ми бачимо, що це представники влади і знову люди, які мають відношення якесь там до Рідного міста, до представників коаліції. То на мою думку, якщо ремонт і зроблять у цьому. Році, виключно для тих, хто має відношення до представників влади. А полтавці знову залишаться зі своїми проблемами, з дахами, під`їздами і мережами.

На думку Андрія Матковського, тепер коаліція Удовіченка-Шамоти ремонтувати будинки полтавців взагалі не буде. Спочатку вони відмовились ремонтувати комунальні будинки та заявили про підтримку виключно ОСББ, а тепер за їхньою програмою підтримки ОСББ, мешканці не потягнуть тих витрат, які пропонує влада.

Отримати коментар представника команди Олександра Удовіченка заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка нам не вдалося як і потрапити на нараду заступника мера з головами ОСББ. З’ясувалося , що вона для представників ЗМІ закрита. Про що таке таємне говорили на зустрічі - наразі не відомо, ймовірно про наші з вами гроші.