22 вчителя області з 27 успішно пройшли сертифікацію

У Полтаві відбувся круглий стіл «Сертифікація вчителів. Підсумки 2019. Нововведення 2020». Обговорили формування суспільної довіри до сертифікації педагогічних працівників.

Юрій Кращенко, начальник Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області:

-  22 Вчителі Полтавської області пройшли успішно сертифікацію, було зареєстровано усього 27. Це збурювачі творчого неспокою у своїх колективах. У самому хорошому сенсі цього слова. Це вчителі, агенти Нової української школи, агенти реформи освітньої і наявність сертифікованих вчителів у школі це гарно.

Завдання іспитів були спрямовані на визначення обізнаності педагога в організації освітнього процесу. Про особливості підготовки освітніх експертів, які вивчали практичний досвід роботи учасників сертифікації у 2019 році, розповіла учасникам зустрічі заступник директора з науково-методичної роботи інституту післядипломної педагогічної освіти Наталія Корягіна.

Наталія Корягіна, заступник директора з науково-методичної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені В. М. Остроградського:

- Обговорили певні проблеми, проблемні питання, які виникали, зауваження, щоб разом напрацювати ті моменти, як можна покращити цей процес.

Один із сертифікованих вчителів 2019 року - Сергій. Ділиться враженнями від сертифікації.

Сергій Совин, сертифікований вчитель 2019 року:

- Це професійне зростання, адже, сертифікація це можливість для вчителя перевірити свої знання та практичні навички, незалежними експертами не тільки на рівні школи, а на рівні області і навіть на рівні всієї країни.

Нагадаємо, в Україні перша пілотна сертифікація вчителів початкової школи відбулась впродовж 2019 року - для її проходження зареєструвалося 857 вчителів. Успішно пройшли 705 педагогів, це 82 відсотка.