Старовинні пічні кахлі з візерунками представили у Полтаві

Старовинні пічні кахлі з різними візерунками представили на виставці у Полтаві. Автор - Володимир Маркар`ян. Він реконструював роботи 15-19 століття різних регіонів України та створив власні кахлі ручного формування.

Володимир Маркар`ян, майстер:

- Є дуже цікаві зразки. Коли працюєш з цими археологічними знахідками, вони просто вражають. Мушкетери, недавно знайдена у Кропивницькому кахля козак і козачка.

Всього на виставці - понад 90 робіт. Кожна унікальна та цікава, - говорить дружина автора. Сама теж майстриня. Займається різьбленням по дереву.

Алла Маркар`ян, дружина автора: 

- Щось на генному рівні, щось таке є, коли ти відчуваєш, що вони тобі дуже знайомі, дуже знані. Як кажуть, улюблені, бо якась така внутрішня радість з`являється після того, коли на них споглядаєш.

Побачили старовинні пічні кахлі можна у великому виставковому залі краєзнавчого музею. Роботи Володимира Маркар`яна побували та зберігаються у приватних колекціях закордоном.

Ірина Власенко, співробітниця музею: 

- Відомий майстер народного мистецтва. Він починав як різьбяр. А потім працював із художнім склом, галузі художнього скла і вибійки. Але все це походить від різьбярства. Тобто, він робить і форми для вибійки дерев`яні, різьблені, і форми для кахель.

Під час виставки продемонстрували відео як майстер створює кахлі.