Відбулось позачергове засідання сесії обласної ради. Говорили про ситуацію у Нових Санжарах

Про ситуацію у Нових Санжарах говорили на засіданні 30-ї позачергової сесії полтавської обласної ради. Її скликав голова облради Олександр Біленький. Запропонував депутатам звернутися до Президента, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів з проханням виділити 300 млн грн. на добудову протитуберкульозного диспансеру з облаштуванням там карантинних боксів.

Олександр Біленький, голов полтавської обласної ради
«Немає будівлі, карантинної зони в Україні, куди можна у подібних ситуаціях доставляти українців, у нас є недобудовай тубдиспансер під Полтавою і якщо створити там, залучити державні кошти і створити там зону для оцього карантину ні в кого б не виникало жодних сумнівів куди цих людей направляти. Тому ми будемо звертатись до Уряду з відповідним проханням.» 

20 лютого у Нові Санжари привезли евакуйованих людей з китайського міста Ухань. Там епіцентр спалаху коронавірусу. Місцеві мешканці селища під Полтавою протестували цілу добу. Зустріли українців та іноземців каменями та підпаленими шинами. У листі, який пропонує надіслати Олександр Біленький кілька питань до Верховної Ради України, Президента та Уряду. Чому місцева влада дізнається все останньою та не провели роз`яснювальної роботи для мешканців Нових Санжарів. Між депутатами виникла дискусія. Переголосовували 4 рази і врешті решт рішення не підтримали. Для цього не вистачило всього кілька голосів. Губернатор Полтавщини Олег Синєгубов каже, - дізнався про те, що евакуйованих везуть до Нових Санжарів тільки з ранку 20 лютого. Після поїхав на місце спілкуватись з протестувальниками.

Олег Синєгубов, голова полтавської ОДА
 «Ми почали проводити відповідну роз`яснювальну роботу. Пояснювати людям про те, що це не інфіковані люди.»  «Що період карантину вони уже пройшли у Китаї. Про те, що тут буде період їх обсервації. Про те, що заклад…» 
 «Повністю на той час готовий для прийняття таких людей.» 

Перед депутатами виступив заступник Міністерки охорони здоров`я Віктор Ляшко. Говорить, - якщо виявлять симптоми хвороби у евакуйованих з Китаю, їх госпіталізують в інфекційні відділення.

Віктор Ляшко, заступник Міністерки охорони здоров`я
 «Нас часто запитують, чому ви не вибрали заклад охорони здоров`я і не госпіталізували людей в інфекційні бокси.»  «Зростає сезонна захворюваність на грип та ГРВІ.» 
«Чи готова була Україна зупинити функціонування інфекційних стаціонарів та реанімаційних залів, для того, щоб розмістити там здорових людей без симптомів для ізоляції.» 

Загалом за вечір 20 лютого у Нових Санжарах постраждали 9 поліцейських та один цивільний. Про це повідомляє начальник поліції Полтавщини Іван Вигівський. Каже, - правоохоронцям розбили голови цеглою, пошкодили склом очі та ламали пальці.

Іван Вигівський, начальник поліції Полтавської області
 «У нас є одна особа, яка затримана за статтею 208 КПК України за вчинення злочину щодо працівників поліції. Це стаття 345 там була ситуація, коли місцевий мешканець на власному автомобілі «Нива» намагався зробити наїзд на працівників спецпідрозділів. Він затриманий. Буде йому сьогодні оголошено підозру.» 

Станом на 21 лютого за даними МОЗ в Україні не зафіксовано жодного випадку захворювання на китайський коронавірус.