Полтавська політехніка та Опішнянська ОТГ підписали угоду про співпрацю

Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та Опішнянська ОТГ підписали угоду про співпрацю, щоб забезпечити потреби молоді в отриманні якісної освіти.

Діти зі шкіл громади отримають доступ до надсучасної матеріально-технічної бази і зможуть брати участь у дослідах, експериментах, культурно-мистецьких і спортивно-оздоровчих заходах на базі університету. Викладачі університету допомагатимуть учням Опішнянської ОТГ готуватися до участі у предметних олімпіадах, турнірах, конкурсі-захисту наукових робіт Малої академії наук.

Ректор Володимир Онищенко розповів як університет може допомогти громаді, а голова ОТГ Микола Різник - про те, які можливості відкриваються для громади.

Володимир Онищенко, ректор національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

- Головна мета - це інформування молоді, що навчаючись в українських університетах можна здобути фундаментальну якісну освіту. Через різноманітні програми подвійних дипломів можна отримати дипломи інших закордонних закладів і таку можливість наш університет надає.

За словами Володимира Онищенка, - намагаються дати
можливість молоді правильно обрати майбутній фах і визначитися з
майбутньою професією. Це головне завдання університету. Для молоді отримати об’єктивну правдиву інформацію в сучасних умовах надзвичайно важливо. Твердо переконаний, що ця угода буде наповнюватися конкретними справами допомоги молоді та громаді». Високий показник діяльності вишу - ефективна наукова діяльність, - продовжує Володимир Онищенко.

Володимир Онищенко, ректор національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»:

- Мені надзвичайно приємно, що буквально вчора молоді вчені нашого університету отримали свідотцва лауреатів премії Президента України для молодих вчених у галузі науки і техніки. Це є яскравим свідченням того, що в університеті здійснюється ефективна науково-дослідницька діяльність. А це у свою чергу є підтвердженням якісної освіти, яку отримують студенти, навчаючись у нашому університеті.

Голова Опішнянської ОТГ Микола Різник сам навчався в цьому університеті. Свого часу йому бракувало таких пропозицій - поїхати до університету, побувати на пробних заняттях і зрозуміти, що твоє, а що ні. Говорить, - відтоді чимало змінилось на краще.

Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ:

- Оці всі класи з робототехнікою, нові професії, я не знав, що взагалі такі є. наскільки росте університет, у мене така гордість, у мене радість за те, що університет, який я закінчив наскільки потужно розвивається.

Також очільник громади зауважив, що децентралізація відкрила кадрову проблему. Громаді тепер потрібні різні фахівці - і з технічною, і з економічною, і з гуманітарною освітою.

Наразі окрім освітніх послуг, Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» надаватиме Опішнянській громаді фахову підтримку та консультуватиме по облаштуванню інфраструктури населених пунктів громади, а це і термомодернізація будівель, ландшафтний дизайн, використання альтернативних джерел енергії - все, що підвищує комфорт мешканців громади.