За кого б проголосували українці, якби вибори Президента відбулись найближчої неділі – дослідження

За кого б проголосували українці, якби вибори Президента відбулись найближчої неділі – дослідження

З 13 по 17 лютого соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження щодо визначення Оцінки громадянами діяльності влади, рівня довіри до соціальних інститутів та політиків, електоральних орієнтацій громадян (http://razumkov.org.ua/napriamky/sotsiologichni-doslidzhennia/otsinka-gromadianamy-diialnosti-vlady-riven-doviry-do-sotsialnykh-instytutiv-ta-politykiv-elektoralni-oriientatsii-gromadian-liutyi-2020r).

Так, згідно з результатами, на виборах Президента українці віддали б свій голос за Володимира Зеленського – 40,1%, на другому місці опинився Юрій Бойко – 15,3%, Петро Порошенко отримав 13,5% підтримки, Юлія Тимошенко – 10,2%.

image16.png

Якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, 36,4% українців, які визначилися, віддали свій голос за партію «Слуга народу», 15,3 – «ОПЗЖ», 12,6 – «Європейська солідарність», ВО «Батьківщина» - 10,3%.

image15.png

Для дослідження було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.