У Полтаві освятили новозбудований храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці

У Полтаві освятили новозбудований храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Знаходиться він у мікрорайоні Левада. Будівництво тривало понад десять років, адже церкву зводили силами вірян та меценатів.

Михайло Бабич, настоятель храму:

- У нас молодіжні колективи ходять хорові і тому хоч багато ще не дороблено в цьому храмі, але більше місця , є де людям стати,звісно не все зроблено,але з Божою допомогою будемо старатися.

Цей храм відродили майже через сто років на честь Різдва Богородиці у Полтаві, - говорить митрополит Полтавський і Миргородський Филип.

Филип, митрополит Полтавський і Миргородський:

- Відновлення храму - це не тільки відновлення історичної справедливості це такий крок нашої церкви до розвитку, крок нашого суспільства до розуміння християнських ідеалів, християнської моралі і принципів. Це важливо, бо це ще одне місце, де люди зможуть знайти саму коротку дорогу до Господа.

Відчуття переповнюють, - говорять віряни. Додають, - працювали багато та все на благо.

Леся Федоричева, вітрянка:

- Ми все били, стукали, прибирали, я не уявляю, що зараз уже все, зараз все готово і коли ми прибирали на цьому тижні і отець Михаїл віз ікони і коли , і коли оздобили алтарь знаєте відчуття піднесення такого було.

Олег Хмурчик, вірянин:

- ничто так не сплачивает, не связивает как совместная работа и то дело, которое начал отец Михаил. Он практически 10 лет назад со дня в день мы приходили что-то делали, что-то помагали.

Депутат міської ради, представник команди Андрія Матковського Володимир Корчака говорить, - активно долучалися до будівництва церкви.

Володимир Корчака, депутат міської ради:

- Фонд Андрія Матковського «Полтавська родина» активно долучався до будівництва цього храму , храм почав будуватися в 2008 році , зараз закінчено будівництво храму , тому я як представник фонду Андрія Матковського ми чітко усвідомлюємо важливість відродження духовності і ми сьогодні тут на урочистій літургії спілкуємося з прихожанами храму і сама атмосфера цього заходу каже про те, що наскільки важливо будувати храми.

За заслуги перед українською православною церквою Андрія Матковського нагородили орденом Святого благовірного князя Київського Ярослава Мудрого.

В цей же день у храмі відслужили першу службу Божу.