У Полтаві пройшов тренінг «Доступ до публічної інформації»

Вже практично рік в Україні нове типове положення про громадські ради. Воно регламентує їхню діяльність та вирішення питань між органами державної влади і громадськими представниками. Щоб покращити рівень знань про форми громадського контролю, набути нових навичок у Полтаві провели тренінг «Доступ до публічної інформації» у рамках проекту «Підвищення ефективності участі громадського суспільства у діяльності безпекових органів».

Жанна Лук’яненко, співзасновниця інституту з прав людини:

- Зараз іде підготовка громадськості, з питань форм громадського контролю, а сьогодні доступ до публічної інформації одна з форм. Яким чином правильно користуватися тими можливостями, які нам надає наш національний закон про доступ до публічної інформації. І потім вже буде серія заходів таких круглих столів безпосередньо із представниками без пекових органів, яким же чином ми будемо в реальність оці форми громадського контролю.

У першу чергу проект спрамований на активізацію громадськості у регіоні.

Тухан Едієв, представник Freedom House Ukraine:

- Метою проекту саме Полтавської організації, освітлена дія активізації громадських активістів для того, щоб була створена громадська рада при управлінні СБУ, у Полтавській області. На сьогоднішній день проходять тренінги для майбутніх, можливих членів громадських рад, щодо шляхів створення цих громадських рад та принципів їхньої роботи.

Такі ради повинні співпрацювати із безпековими органами - поліцією, СБУ тощо та налагоджувати мирні діалоги між громадськістю та владою у цілому, додав Тухан Едієв.