Що змінилось у процедурі оформлення спадщини

Неможливість оформити спадщину з 1 березня - фейк,- говорять працівники безоплатної правової допомоги. Натомість, у соцмережах така інформація поширюється постійно. Начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Юрій Ночовний говорить, - це роблять щоб поширити паніку серед людей, щоб ті витрачали гроші і бігли за консультацією до нотаріусів.

Юрій Ночовний, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги:

- Тут потрібно розуміти, що будь-яка інформація, яка поширюється в мережі Інтернеті її потрібно перевіряти декілька разів із інших альтернативних джерел інформації. Просто подумати, чи в попередній період часу обговорювали дане питання, якщо ми задумаємося, чи дійсно не можна спадкувати з 1 березня, то протягом попереднього року цю інформацію ніхто нічого не повідомляв.

Для того, щоб внести зміни до нормативно-правових актів потрібно пройти певну процедуру, зміни до закону вносить Верховна Рада, відбувається декілька читань і для того, щоб закон вступив у дію повинен підписати Президент, - додає Юрій Ночовний.

Юрій Ночовний, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги:

- Виходячи з цього, можемо зробити висновки, що те, що зараз шириться в різних популярних мережах, що, нібито, неможливо з 1 березня отримати спадщину або виконати інший правочин - це не відповідає дійсності. Можна прийняти спадщину як за законом, так і за заповітом, можна укласти будь-який правочин, договір дарування чи договір купівлі-продаж.

Переконує, - ніяких змін у цьому напрямку не відбулося.