Чи готова Полтавщина до боротьби з коронавірусом

В Україні зареєстровано перший випадок коронавірусу. Чи готова Полтавщина до боротьби із недугою розповів директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА:

- Готова. Фахівцями проведена низка додаткових занять. Ці заняття стосувались, як самої системи охорони здоров’я , тобто готовність госпітальних баз, перевірені сили засоби, які є сьогодні.

За словами Віктора Лисака, поки що у Полтавській області немає тестів на виявлення коронавірусу, всі аналізи відправляються у спецлабораторії. Але, - зазначає, - тільки-но тести з’являться, то їх одразу закуплять у лікарні.

Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА:

- Є чітко розроблений Міністерством охорони здоров’я алгоритм, щодо встановлення діагнозу, є встановлені випадки, які ми зобов’язані брати вірусологічні дослідження. Є механізм доставки цих вірусологічних досліджень до Риференс лабораторій, яка знаходиться сьогодні у місті Києві.

Разом з тим, Віктор Лисак додає, - в області є необхідний запас ліків. Також рекомендує громадянам, які прибувають з інших країн, де зареєстровані випадки захворювання на коронавірус, довести до відома про своє прибуття сімейного лікаря. А ще - не панікувати, дотримуватися особистої гігієни, хвора людина повинна використовувати засоби захисту у вигляді медичної маски.