Проект «Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування»

Полтавщина - одна з 21 області країни, у якій реалізуються проект, метою якого є спрощення доступу населення до урядових служб за допомогою всесвітньої мережі. Він отримав назву «Публічні бібліотеки - мости до електронного урядування». У нашій області його впроваджують обласна бібліотека імені Котляревського та Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень». Представників управління юстиції, пенсійного фонду, реєстраційної та інших служб запросили на круглий стіл. Тут демонстрували, які саме послуги для населення доступні на їх офіційних сайтах.

Тетяна Зеленська
директор Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. Котляревського
«Цей проект направлений на те, щоб кожна людина змогла вирішити власні проблеми за допомогою цих електронних послуг.»

Сьогодні в Інтернеті можна дізнатися, чи правильно оформлена у земельному кадастрі ваша ділянка або підрахувати свій пенсійний стаж та розмір допомоги. Організатори проекту говорять: людям із віддалених куточків Полтавщини не доведеться їхати до обласного центру, щоб записатися на прийом або отримати потрібну інформацію. Як це робити на відстані у сотні кілометрів, громадян навчать працівники бібліотек. А вони, у свою чергу, пройдуть спеціальні курси.

Вадим Штефан
керівник проектів Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»
«Навчать 82 бібліотекарів модернізованих бібліотеках області. Також вони навчатимуть громадськість тому, як отримати послуги, яких немало. Тут необхідний певний професійний підхід.»

Проект «Мости до електронного самоврядування» розрахований на 5 місяців. Навчання триватиме протягом цього періоду.