Візит Президента України до Кобеляк у подробицях

Володимир Зеленський із робочим візитом прибув на Полтавщину, зокрема, у Кобеляки.

Після привітання - одразу ж до обговорення. Голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов доповідає про об’єкти будівництва на Полтавщині, які будуть здані в експлуатацію протягом 2020 року. Одразу у глави держави виникають і запитання. Одне з них стосовно довгобуду - басейну, що знаходиться у Полтаві за адресою Петра Юрченка, 1. Нині його будівельна готовність – 75% та будується він ще з 2007 року.

- Ми на цей об’єкт кошти передбачили. Якщо буде так, то є шанс у 2020 його повністю завершити.

- Якщо знайдуть 60? Точно завершать?

- Точно.

- Просто соромно з 2007 року будувати басейн.

Після - тут же, у Кобеляках Володимир Зеленський оглядає стан будівництва цементобетонної дороги Н-31 Дніпро - Царичанка - Кобеляки - Решетилівка. Ця дорога - перша та найбільша за роки незалежності України, яку будують із цементобетону. Її планують розширити до чотирьох смуг, а товщина сягатиме півтора метра.

Володимир Зеленський, Президент України:

- Це одна з пріоритетних доріг Дніпро-Решетилівка, я бачу, що відбувається будівництво, що нічого не зупиняється і буде міст через Ворсклу побудований. Хочу ще проїхатись і побачити особисто, своїми очима як там ведеться будівництво , що не тільки на картках, на мапах, а в реальному житті. Я вдячний за цю дорогу і за те, що ми нічого не зупиняємо і нашому складу, і голові облдерж. А десь там не вистачає коштів хай вони шукають, хоча, з іншого боку, не знайдуть, то ми будемо шукати.

Роботи по цій дорозі планують завершити у цьому році, - повідомив голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков, додав, - кошти в розмірі 10,5 мільярдів гривень на це передбачені.

Олександр Кубраков, керівник Державного агентства автомобільних доріг України:

- Це проєкт найбільшого будівництва за всі часи незалежної України, це не реконструкція, щось там дороблюється, перероблюється - це абсолютна нова дорога, яка буде добудована. Все основне будівництво буде відбуватися у цьому році. Вона буде слугувати більше, мінімум в півтори рази ніж асфальтобетонні дороги і утримувати її буде дешевше.

Також у рамках візиту глава держави оглянув і роботи на мосту через Ворсклу у Кобеляках. Зводять його на новій трасі. Його протяжність буде 145 метрів. На будівництво витратили 80 мільйонів гривень, необхідно ще 170.