На Полтавщині презентували програму державної підтримки суб’єктів малого і мікропідприємництва

На Полтавщині презентували програму державної підтримки суб’єктів малого і мікропідприємництва «Доступні кредити 5-7-9%». В Україні програма запрацювала з 1 лютого, Вона запроваджена за ініціативи Президента України та Прем'єр-міністра України з метою спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. Дана програма покликана стимулювати появу нових підприємств та заохотити українців відкривати власний бізнес.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Розрахована на те, щоб підтримати та ще більше стимулювати підприємництво. Це дешеві кредити, які у партнерстві із банками тобто дозволяють розвивати наше з вами підприємництво і робити ще більше інвестицій.

Андрій Слабінський керівник Офісу розвитку малого й середнього підприємництва при Мінекономіки розповів, що з державного бюджету було виділено 1,5 млрд грн на підтримку підприємництва. За програмою «Доступні кредити 5-7-9%» держава компенсує підприємцю частину кредитного навантаження.

Андрій Слабінський, керівник Офісу розвитку малого й середнього підприємництва:

- Відсотки залежать, від того який у вас річний дохід, від 25 до 55 млн грн у рік ви попадаєте на відсоткову ставку 9%. Менше 25 млн грн - 7%. Відповідно за кожного найманого працівника ви може зменшувати свою відсоткову ставку на 0,5 % до 5%.

На зустрічі були присутні й самі підприємці, які хотіли би краще розібратися у питаннях кредитування.

Андрій Печериця, підприємець:

- Хотів би більш детально розібратися у цій програмі Зеленського. Тому, що є дійсно запитання, особливо для малого, мілкого бізнесу. Особливо, цікаво яке саме обладнання буде інвестуватися по даній програмі,тому що, оскільки я розумію це повинно бути залогове майно, ліквідне майно. Тобто більш детально розібратися у цій програмі, що саме пропонує держава для підтримки малого та середнього бізнесу.

Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов додає, - за цією програмою підприємці Полтавщини вже отримали кредити на суму понад 9 млн грн.