В Уряді обговорили питання щодо протидії поширенню коронавірусу в Україні

В Уряді обговорили питання щодо протидії поширенню коронавірусу в Україні

10 березня відбулося засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому обговорювались питання протидії поширенню коронавірусу в Україні. У засіданні взяли участь Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, профільні міністри, представники силового блоку та голови облдержадміністрацій (селектором), - інформують на сайті Уряду.

Основна тема засідання - представлення відомствами своїх пропозицій щодо заходів, які необхідно вжити задля протидії поширенню вірусу.

«Наша мета — захистити населення України, не спричинивши паніки», — відзначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

В рамках засідання також було обговорено рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я в разі реалізації різних сценаріїв розвитку подій: від поодиноких випадків захворювання до масштабного поширення вірусу всередині країни. Зокрема, було підняте питання про необхідність ухвалення законодавчої ініціативи про можливі заходи оперативного реагування у разі поширення вірусу COVID-19 у відповідності з рекомендаціями ВООЗ та враховуючи законодавчу модель превентивних заходів Польщі.

У свою чергу, керівництво усіх ОДА запевнило, що регіони готові до випадків захворювання. Наразі вже визначені медичні заклади, які можуть бути використані для обсервації у випадку виявлення коронавірусу серед українських громадян. Також, було оговорено, що до кінця тижня буде створена комісія, яка здійснюватиме перевірку всіх об’єктів обсервації.

Свої пропозиції щодо необхідних заходів протидії коронавірусній інфекції також надали голови обласних державних адміністрацій. Остаточний план боротьби з коронавірусом буде ухвалений на засіданні Кабінету Міністрів в середу, 11 березня.