Оригінальні рецепти для тих, хто постує від Євгена Клопотенка

Великий піст триває. Він вважається найсуворішим і значущим постом в християнському світі. Розпочався 2 березня, а ось закінчиться аж 18 квітня. Дотримуються його і деякі полтавці. Під час нього, окрім куріння та вживання алкогольних напоїв, віруючі утримаються від вживання в їжу молока, м’яса, риби та яєць.

- М'ясо, рибу, яйця , молочне не їмо. Хоч раз у тиждень потрібно у церкву ходити , бо якщо три тижні не ходити підряд, то людина не християнка. Перший тиждень складно триматися, а потім вже звикаєш і потім підходе Пасха і вже немає такого бажання.

- Що їм значить? Суп гороховий, борщ з квасолею, вінегрет, моркву по корейські - це те, що у мене в холодильнику зараз є. Каші варю, але ж все без м’яса, яєць, молока і більш нічого.

Отець Василь радить, окрім обмежень у їжі важливо читати святе письмо, робити добрі справи.

Отець Василь Фазан, священик:

- Це період, в першу чергу, духовного занурення людини у особисте спілкування з Богом, кожен із нас на превеликий жаль має гріховні наслідки неправильних вчинків, неправильних розумінь духовного життя. Можливість людини, в першу чергу, налагодити відносини з Богом тому що в період Великого Посту людина намагається здійснювати молитовні правила.

Сам не притримується, але радить тим, хто постує оригінальні страви шеф-кухар Євген Клопотенко. Додає, - цей період особливий, замість звичних та заборонених продуктів, тим хто постує, рекомендує купувати ті продукти, які ніколи не споживали.

Євген Клопотенко, шеф-кухар:

- Зараз найкращий час для експериментів .Ось я впевнений гарбуз мало, хто їв сирим, потрібно брати і нарізати такими слайсами, береш таку штуку якою чистиш картоплю, нарізаєш слайсами, додаєш трішки лимону і меду і все смачні слайси гарбузові . Ти купуєш пастернак і куштуєш свіжим його, бо він продається всюди та його ніхто не їсть, топінабур коштує 12 гривень, картопля до 12 теж, купуєш топінабур салат з ним і петрушка - це ж просто цілий світ для екперементів.

Загалом же, тривалість Великого Посту 47 днів.