З початку року зареєстровано понад 400 звернень громадян Полтавщини з приводу шахрайських дій

З початку року зареєстровано понад 400 звернень громадян з приводу шахрайських дій. Найбільше звернень надходить з Кременчука, Миргорода, Лубен та Полтави. У Головному управлінні Національної поліції пройшов брифінг щодо стану протидії шахрайству в області. Здебільшого шахрайства відбуваються через телефонні дзвінки та Інтернет. В момент скоєння злочину - розповідають правоохоронці, зловмисники перебували на території інших областей України й, так званих, ДНР та ЛНР.

Роман Іващенко, заступник начальника Управління карного розшуку в Полтавській області:

- З 409-ти нерозкритих шахрайств 66 % - це шахрайства з використанням банківських карток та стільникового зв’язку. Таких шахрайств у нас 264, і збиток по ним становить аж три мільйони гривень.

Решта схем, за якими працюють зловмисники, - оформлення адресної допомоги під виглядом соціальних працівників, продаж ліків, медобладнання та інших речей, отримання передоплати за встановлення вікон чи виготовлення меблів.

Роман Іващенко, заступник начальника Управління карного розшуку в Полтавській області:

- У багатьох випадках шахраї намагаються виманити у своїх жертв - це люди, в основному, від 40 до 50 років ту суму коштів, які вони відразу можуть перерахувати.

Олександр Ведмідський, керівник відділу протидії кіберзлочинам у Полтавській області зазначає, що онлайн шахрайства - це велика частина від загальної кількості подібних злочинів.

Олександр Ведмідський, керівник відділу протидії кіберзлочинам у Полтавській області:

- Основна левова частка злочинів скоюється на торгових інтернет площадках: OLX, сама така розвинута Prom.ua, IZI. ua та інші.

- Шахраї мережі Інтернет, вони викладають і діють залежно від бажань потерпілих. Уникнути пошуків дешевої продукції, яка різко відрізняється від продажу такої аналогічної продукції в офіційних магазинах, стаціонарних.

А ще у поліції застерігають - варто пам’ятати, що до поштової скриньки підв’язані усі ваші облікові записи, тому вона є ключем до зламу. Не переходьте зі своєї пошти на інші посилання. Створюйте надійні паролі.