Під вікнами будинку на Київському шосе – озера з відходів

Прийшла весна, все розквітає та оживає, але не для мешканців багатоповерхівок, по вулиці Київське шосе. У них прямо під вікнами утворилися два фекальні озера. Жахливий сморід переслідує жителів будинків. Люди говорять, вже неодноразово зверталися до міської влади, реакції нуль.

- Ми давно возмущаємся, нам дуже воняє з балкона. Дуже все це не красиво, не цивілізовано. Так не повинно бути у наш час. Вони мені сказали, що воно не в їхній компетенції, що вони не знають, що робить. Отак мені сказали на гарячій лінії нашої міської ради. Що, це не в їхній компетенції.

- Это вонь стоит невозможная. Вы не можете себе представить. Ну уже ж больше года тянеться, порваный колектор. Вода течет, там скоро лодки пустят. Мы и дороги стелем, мы крышу кроем за свой счет, все делаем. Поэтому если нам еще и это болото вычещать, за наши деньги, то вы меня извините.

- Ми уже давно про це говоримо, но нас ніхто не чує. Ми ж коперативний дом. І воно та заливало, тепер і тут. Нам в АТБ ніяк пройти. Ми говоримо, говоримо, це 0.

Іван Містюк, начальник служби каналізаційних мереж «Полтававодоканал» говорить, - цей колектор вже старий та віджив своє, але «Полтававодоканал» намагається швидко ліквідувати таку проблему.

Іван Містюк, начальник служби каналізаційних мереж «Полтававодоканал»:

- Цей колектор аварійний на ньому зараз знаходиться чотири тимчасових насосних станції. Ці насоси стоять у місцях провалу або в каналізаційних колодязях. Лежать напорні трубопроводи 200, 300, 500 метрів, 800 лежить у районі тубдиспансеру. І ці насоси постійно працюють, в автоматичному режимі. Вони постійно працюють.

Зараз працівники «Полтававодоканал» усувать проблему із неприємним запахом та викачаюють воду із новоутворених озер.
В минулому році була заміна труб, як говорить Іван Містюк, для того аби таких аварій не було потрібні великі кошти, які міська влада не виділяє.

Іван Містюк, начальник служби каналізаційних мереж «Полтававодоканал»:

- В прошлому році ми виконали перекладку в районі Великотирнівської, через Великотирнівськю до «ПОЛТАВА-АВТО», район нового «АТБ», ми виконали своїми зусиллями ремонт майже на 7 мільйонів гривень, але цього недостатньо. Потрібно міняти від цієї ділянки і аж до самої вулиці Європейської. Для цього безумовно нужні великі кошти.

Нагадаємо, Полтававодоканал неодноразово звертався за необхідним фінансуванням як до обласної так і міської влади . В області говорять про те що понад 90 відсотків споживачів підприємства це мешканці міста Полтави, тому готові на співфінансування. А нинішні керманичі міста, представники коаліції Удовіченка, Шамоти та Батьківщини надавати кошти Водоканалу відмовляються. Тим часом Полтава продовжує потопати у фекаліях.