Брифінг в обласному УДАІ

1 квітня завершився обласний місячник профілактики аварій за участю громадського транспорту. З 1 березня по 1 квітня -йшлося на підсумковому брифінгу, правоохоронці перевірили 386 перевізників та оглянули більше 4 тисяч восьмисот автобусів. Виявили 815 порушень, серед них 7 випадків керування авто у нетверезому стані. Окрім цього, чимало машин відсторонили від перевезень через переобладнання. Працівники ДАІ зазначають - втручання у конструкцію транспортних засобів нерідко призводить до трагедій. Нещодавно у Харківській області трапилося ДТП за участю полтавського водія, загинуло 2 людини. Пізніше встановили, що в автобусі було кілька зайвих сидінь.

Ігор Палієнко
заступник начальника УДАІ УМВС України у Полтавській області
«Було встановлено, що цей транспортний засіб мав не 8 місць для пасажирів, як передбачено національною базою, а 15. Ви розумієте, в якому стані знаходився автомобіль і як він перевозив людей.»

Ігор Палієнко підкреслив - проблема переповнених маршруток продовжує турбувати автоінспекцію. Він зазначив - транспорту для перевезень вистачає, але не вистачає справних авто. Деякі автобуси знімають з маршрутів через заблоковані запасні виходи або зламане рульове управління. Окрім цього на обласному конкурсі перевізників кільком підприємствам зробили зауваження щодо грубої поведінки водіїв та кондукторів, а одного перевізника взагалі через це відсторонили .
Ще одне питання брифінгу - створення єдиних центрів послуг для населення, пов’язаних із автотранспортом. Вони працюватимуть на базі міжрайонних реєстраційно-екзаменаційних відділів ДАІ.

Ігор Палієнко
заступник начальника УДАІ УМВС України у Полтавській області
«На сьогоднішній день підключені суб’єкти господарювання, пункти обов’язкового технічного контролю, контролюючі та торгівельні організації, наші підрозділи. Вони занесені до єдиної бази. Збоїв практично немає, механізм налагоджений.»

І головна новина - згідно з постановою Кабінету міністрів від 13 березня, посвідчення водіїв відтепер видаватимуться на обмежений термін. Документ, що дає право керувати транспортом категорій А, А1, В та В1, буде дійсним протягом 20 років. Щодо інших категорій, термін дії прав складе 10 років з моменту реєстрації. Посвідчення, які громадяни отримали до набуття чинності законом, діятимуть протягом строку, на який їх видали. А ось радянські посвідчення треба буде замінити до 1 січня наступного року. Окрім цього, посвідчень водія віднині буде 3 види - звичайний зразок документа, картка з порожнім мікрочіпом і картка з мікрочіпом, що містить інформацію про власника. Це основні відомості - прізвище, ім’я та по-батькові, місце прописки - плюс біометричні дані, що включають відбитки пальців, оцифроване зображення обличчя та підпис.