«Нова пошта» передала обладнання Полтавській обласній лікарні для боротьби з коронавірусом

Сьогодні «Нова пошта» передала обладнання полтавській обласній інфекційній лікарні для боротьби з коронавірусом. Буквально декілька днів тому приватна компанія прийняла рішення по виділенню грошей на закупівлю обладнання і вже сьогодні першу партію життєвоважливого вантажу отримала Полтавська обласна інфекційна лікарня.

Інна Поперешнюк - співзасновниця компанії "НОВА ПОШТА":

- "Нова Пошта" здійснила все можливе, щоб у найкоротший термін все необхідне потрапило сюди, щоб врятувати життя і здоров’я людей, щоб вони не опинились один на один із небезпечним захворюванням та його важкими наслідками. Закупівлю та доставку ми організували за лічені дні — від моменту прийняття рішення про виділення грошей у неділю 15-го березня і вже сьогодні обладнання можна монтувати та використовувати.

Сьогодні у лікарні саме для хворих короновірусом передбачено 6 ліжок, найближчим часом підготують ще 40. Якщо б ситуація стала ще критичнішою, увесь медзаклад прийматиме хворих вірусом. Серед обладнання , яке отримала сьогодні лікарня рентгенографічні та УЗД апарати, біохімічні автоматичні аналізатори, апарати для проведення мембранного плазмоферезу, діагностичні набори тощо. Загалом - говорить головний лікар медичної установи близько 50 приладів та медичних антивірусних препаратів вкрай необхідних для якісної роботи медиків.

Наталія Свириденко, директор Полтавської обласної клінічної інфекційної лікарні:

- Наша лікарня визначена базовою наказом міністерства Охорони Здоров'я, як така, яка буде надавати третинного рівня допомогу тяжким хворим, середньої тяжкості коронавірусної інфекції. Тому це обладнання яке ми отримаємо сьогодні воно для нас вкрай важливе, щоб ми могли надавати допомогу на якісному сучасному рівні.

Обладнання недешеве, проте дуже якісне - говорять фахівці. Нині в області не зафіксовано жодного випадку захворювання, але потрібно бути готовими до різного розвитку подій.

Віктор Лисак, директор департаменту охорони здоров"я Полтавської ОДА:

- Ми дякуємо за пропозиції нової пошти, ми сіли разом проаналізували що нам потрібно. В першу чергу ми визначали інтелкетуальні апарати ШЕВЕЛ, ці апарати сьогодні самі роблять все за лікаря, подача кисня і так далі, як приклад, вони є в інституті серця ми дякуємо за незважаючи на те що вони дороговартісні але це якісні це точні апарати.

Приємно, що бізнес готовий сьогодні допомагати владі боротися з недугою, говорять керівники області. Сьогодні вже виникає інша проблема - де відшукати та як оперативно доправити обладнання та медпрепарати у лікарні.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Це лише початок, ми створили оперативний штаб, залучаємо бізнес, кожного дня ми отримуємо пропозиції від підприємців, визначаємо напрямки, куди потрібна допомога, небайдужі хочуть долучитися до подолання цієї проблеми.

Вже за декілька днів в лікарню прибудуть фахівці заводу виробника обладнання та встановлять його для подальшого використання.