З яких напрямків влада Полтави перерозподілила кошти на боротьбу з коронавірусом

В умовах карантинних обмежень, які діють в Україні та Полтавській області, у міській раді скликали позачергову сесію. На розгляд винесли чотири питання, три з яких - пов’язані з розвитком цільових програм. Вони стосуються підтримки комунальних підприємств галузі охорони здоров’я, розвитку цивільного захисту міста на 2020-2022 роки та боротьби зі злочинністю й профілактикою правопорушень на 2016-2020 роки. Також внесли зміни до показників міського бюджету на поточний рік.

Для боротьби з коронавірусом збільшили фінансування по закладах охорони здоров’я на 29 мільйонів 650 тисяч гривень. Мають придбати реанімаційне обладнання та пульсоксиметри на 525 тисяч гривень, речі індивідуального захисту для медичних працівників, дезінфекційних розчинів та антисептиків - на 7 мільйонів 884 тисячі гривень, лікарських засобів та виробів медичного призначення - 4 мільйони 201 тисяча гривень, 11 тисяч тест-систем для виявлення коронавірусу 3 мільйони 340 тисяч гривень.

Також у міськраді готуються до встановлення пропускних пунктів на в’їздах у місто. Тому, щоб районні ради могли залучати громадські формування для охорони порядку їм додатково виділять по 100 тисяч гривень.

Депутат міської ради Володимир Корчака, переконаний - гроші на все це потрібні, але не з тих статтей забрані.

Володимир Корчака, депутат Полтавської міської ради:

- Сьогодні наша команда, команда Андрія Матковського, проголосувала за внесення змін до показників міського бюджету на такі важливі цілі, як придбання медичного обладнання для наших лікарень. Але ми категорично були проти звідки були взяті ці гроші. Розумієте, вражає лицемірство сьогоднішніх коаліціянтів команди Шамоти, Удовіченка та «Батьківщини». Звідки ж були взяті гроші? З будівництва котельні по вулиці Сортувальній та Степана Разіна. Тобто сьогодні мешканці будинків знову залишаться без опалення. 4 мільйони гривень знято з проектів, за які проголосували, пропонували полтавці. Серед них такі як будівництво дитячих, спортивних майданчиків. Наприклад, по вулиці Тунельній, 25, по вулиці Гожулівській,26, в селищі Івонченці, провулок Хорольський,3, селище Крутий Берег та інші. А звідкі ж ми пропонували взяти ці кошти? Пять мільйонів гривень команда Удовіченка, Шамоти та «Батьківщини» виділила на свій піар. Тобто за 5 мільйонів гривень вони будуть нам розповідати як вони борються з корона вірусом. І друге. Давайте будемо сьогодні чесними, коли місто, більшість мешканців, половина мешканців знаходиться вдома, без зарплат, без грошей ці діячі ні копійки своїх зарплат не зменшили. Як отримували по 50 тисяч гривень зарплат та премій, так і отримують. Знімаєм гроші із котельні та із будівництва та ремонту дитячих, спортивних інших майданчиків, і залишаєм 5 мільйонів гривень на піар та залишаєм собі 50-тисячні зарплати.