Полтавська молодь чекає на будівництво скейт-парку

На сходинках обласної бібліотеки у Полтаві неабияк людно. Тут збираються скейтбордисти. Говорять, - катаються тут тому що у місті немає іншої альтернативи - скейт-парку.

Максим Пащенко, скейтбордист:

- Ходили в раду, подписывали там какие-то там документы, вроде бы соглашались че-то строить, но до сих пор никто ничего не строит. Наверное, и не построит, так что катаемся здесь.

Максим говорить, - займається цим видом спорту років десять. За цей час намагалися навіть власними силами зробити щось, схоже на скейт-парк.

Максим Пащенко, скейтбордист:

- С ребятами собирали средства со всех, скидывались, строили перила, тумбы специальные для скольжения, фигуры, потом свои фигуры сломались, кто-то разок рал и все. Оно же и портится нужно обновлять и качественные фигуры дорого стоят, то есть обычно нам для катания нужен какой-то мрамор , либо плитка какая-то хорошая.

Відмовитись від скейтбордингу неможливо, - говорить і Володимир, адже, це певний лайфстайл.

Володимир Пилипенко, скейтбордист:

- Всі знають, що ми катаємося на бібліотеці, що ми руйнуємо сходи, бо нам немає, де кататися. Наприклад, такий трюк, коли ти береш доску і скользиш підвісками по сходинках і це її руйнує.

Загалом же у місті приблизно сотні любителів покататися на скейтах, - говорять хлопці. Досі не дочекався втілення своєї ідеї в життя Євгеній Марченко. Його ініціатива створити скейтпарку у Полтаві у проєкті «Бюджет участі» набрала більше голосів, ніж потрібно.

Євгеній Марченко, автор проекту скейтпарку:

- Почались якісь там, я не дуже у цьому всьому розуміюся, якісь геодезичні дослідження, ще там щось, якісь виділення землі. Це все дуже важко і довго у нашій країні відбувається. Я так зрозумів, що просто наш проект відклали кудись у довгий ящик. Нашому місту, я вважаю, що потрібна така площадка, де могли б пробували розвиватися скейтери, велосипедисти вчитись якимось новим трюкам.

Натомість, у місті вже є випадки травмування на цих же сходах обласної бібліотеки. У лютому цього року хлопчик, катаючись на велосипеді, зазнав численні пошкодження та був госпіталізований до лікарні.

Нині ж молодь продовжує кататись на сходах обласної бібліотеки. 

На останній сесії міськради представники коаліцій Шамоти, Батьківщини, Удовіченка, вносячи зміни до бюджету, забрали кошти з реалізації проектів бюджету участі, більшість яких - це ігрові, спортивні, рекреаційні майданчики. Натомість, у міському бюджеті на поточний рік залишились гроші - понад 4,5 мільйонів гривень на висвітлення діяльності міськради.