Полтавцям вкрай важко користуватись громадським транспортом

18 березня о 12 годині у рамках карантину вступило обмеження, щодо максимальної кількості пасажирів у тролейбусах, автобусах, трамваях та маршрутних таксі, затверджене рішенням міськвиконкому. Пасажирів може бути не більше 10 в одному із транспортів. Проте, у зверненні президента Володимира Зеленського, які накладають обмеження кількості пасажирів перевезених у одному трамваї, тролейбусі чи автобусі вказано зовсім іншу цифру: 20 осіб для одного трамваю, тролейбуса чи муніципального автобуса, а для маршрутного таксі - 10 осіб. Полтавці обурені тим, що місцева влада збільшила вдвічі обмеження.

- Даже до обеда, ни после обеда, мы не можем уехать. Берут по два человека, да я согласна там на определенное количество маршрутки, ну хотя бы 10-15. Добавили еще бы 5, я вот как раз девочка записала мое заявление, я на урядовую линию звонила, по поводу этого транспорта. Хотя бы больше транспорта пускали, что бы люди не копилось много людей.

- Очень тяжело добираться. Тем более, что я живу сам в Супруновке у нас вообще автобусы не ходят. Как людям добираться на роботу, это просто ужас. Я сегодня шел 40 минут пешком. Надо наоборот увеличивать, что бы больше людей могло сесть. Проходит бабушка в троллейбус садится, а ей говорят: «бабушка нельзя» и бабушка стоит на остановке.

- Не больше 10-ти человек, а то шо по утрам збираются на остановках, толкаются, каждый хоче первым, тут конечно печально.

- Вчера например мы, бегали тут по остановке никак не могли попасть, а потом если он набрал 10 человек, то же без остановки, мы ехали аж от сюда до 5-той школы. Говорили же 20 человек вроде бы, а сей час пока…

- Транспорт ходит очень плохо, очень много маршруток хазяева сняли, потому что очевидно хазяин подсчитал, что не выгодно по 10-ть человек возить в маршрутке.

- Передали 20-25, но почему-то берут 10, очень трудно доехать, вот это я стояла почти час на остановке, что бы приехать сюда.

Віталій Павлій, депутат міської ради говорить, що поділяє занепокоєння полтавців, щодня отримує масу нарікань від виборців і запропонував зібрати засідання міськвиконкому аби збільшити кількість пасажирів у міському транспорті.

Віталій Павлій, депутат міської ради:

- Ми бачимо, коли ситуація із транспорт дійсно наколюється. Із цим питанням, звернувся до Чепурка, щодо транспортного перевезення. Друге важливе питання, це добирання мед робітників до лікарень. Пропозиція була така, щоб додатковий транспорт направити, щоб була можливість мед робітникам доїхати до лікарень, але позиція Чепурка була така: давайте знімемо автобуси із окраїн і будемо возити медробітників. Ідея у нього трошечки захмарюючи.

Такий підхід до вирішення проблеми із транспортною розв’язкою це просто смішно, говорить Віталій Павлій.

Віталій Павлій, депутат міської ради:

- Ми бачимо як системний підхід Чепурка, вже вдруге призводить до транспортного колапсу, зараз у місті продовжується ситуація, коли люди масово починають добиратися до місць пішки або на таксі. Важливо розуміти, що сьогоднішня зарплатня у керівників міста у кожного 50 тисяч, але у мешканців коштів на це не має.

Тим часом, як повідомляють правоохоронці, в деяких містах України між пасажирами та водіями транспорту вже дійшло до фізичних конфліктів та псуванню транспорту. Чи готові до такого загострення у Полтаві, дізнатися у профільного заступника міського голови із питань ЖКГ представника команди Олександра Удовіченка, Олексія Чепурка нам наразі не вдалося.