Українці зможуть отримувати сповіщення про можливий контакт з хворими через мобільний застосунок

Українці зможуть отримувати сповіщення про можливий контакт з хворими через мобільний застосунок

Українці зможуть отримувати сповіщення про можливий контакт з хворими через мобільний застосунок Дія, а самоізольовані замовляти продукти чи ліки онлайн, - інформують на сайті Уряду.

Вже з наступного тижня українці зможуть користуватися спеціальним мобільним застосунком для контролю за дотриманням карантину чи самоізоляції, який розробили у державній IT-компанії Diia Company, створеній Міністерством цифрової трансформації. Застосунок контролюватиме місцезнаходження хворих на коронавірусну інфекцію.

За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, такі рішучі дії потрібні, аби зупинити пандемію: «Одразу заспокою – жодного «великого брата» чи стеження за громадянами. Обов’язковий контроль для хворих та добровільний для самоізольованих через зняття у випадковий період часу геолокації та FaceID. Інакше епідемію не зупинити».

Окрім цього, через застосунок хворі або самоізольовані громадяни зможуть замовити продукти чи ліки онлайн та повідомляти про стан свого здоров’я.

Наступним кроком стане запровадження у Дії можливості моніторингу імовірного контакту з хворим.

«Ідея полягає у застосуванні широкої мережі QR-кодів в магазинах, таксі тощо. Якщо людина починає добровільно сканувати коди, то ми зможемо її попередити про можливий контакт з хворим. Знову, ніякого гео-таргетингу чи стеження», - додав Михайло Федоров.