Лікарям передбачені надбавки у розмірі 200%

Жодного офіційного випадку коронавірусу на Полтавщині. Ситуацію на 13-ту годину 26-го березня прокоментував на брифінгу голова ОДА Олег Синєгубов. Проте не все так просто - 2 аналізи на Ковід-19 за минулу добу не підтвердилися. Проте ще два - в стадії дослідження.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Ми наразі чекаємо. Тобто підтвердження офіційного. Тобто спростування наявності цього коронавірусу. Сьогодні на Полтавщину буде доставлено той прилад , що ми говорили вчора. І ми можемо самостійно робити ПЛР. Саме на Полтавщині робити аналізи, спростування захворювання на коронавірус.

Загалом тести на коронавірус в області пройшли вже більше десятка людей. Це перш за все ті пацієнти, які могли мати контакт із хворими. Готові до прийому пацієнтів у випадку вичвлення інфекції 17 профільних відділень лікарень.

Віктор Лисак, Директор департаменту охорони здоров»я Полтавської ОДА:

- Це лікарні, де є інфекційні відділення із боксами. Щоб ми могли ізолювати, дотриматися режиму. Вони єсть сьогодні там Миргород, Хорол, Кобеляки, Кременчук. Ну і щоб спеціалісти були- анестезіологи, ревматологи, і обладнання є.

До речі, щодо, власне, спеціалістів, то лікарям, які працюють, так би мовити, на передовій, Урядом передбачені надбавки до зарплатні - 200%.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Вчора було прийнято рішення урядом про виділення 104 млню грн. Полтавській області. Ф далі ці кошти в порядку формуваня фонду загальноукраїнського ми ці кошти будемо отримувати.

Спекулятивне цін в аптеках і закладах торговельної мережі також на контролі ОДА. Вже зроблені запити для аналізу середніх цін до карантину і зараз. За кожним фактом планують звертатися до антимонопольного комітету. 

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА:

- Президент вчора дав вказівку - жорстко реагувати до таких підприємств і організацій.

Ситуацію із захворюванням на пневмонію і ГРВІ в області, губернатор в ході брифінгу, назвав сезонною і контрольованою.