Утилізація батарейок

Невеликі за розміром, але дуже шкідливі. Мова про батарейки. Вони містять у своєму складі такі небезпечні елементи, як ртуть, свинець та кадмій. Просто викидаючи їх разом із звичайним сміттям, людство завдає великої шкоди довкіллю. Опинившись на сміттєзвалищі, оболонка батарейок руйнується і шкідливі речовини потрапляють у грунт та воду.

 Роман Шевченко- член полтавського осередку руху добровольців "Простір свободи"
"Одна батарейка, викинута на землю, забруднює 400 кубометрів води і 20 квадратних метрів грунту. Буде велика катастрофа, якщо ми не звернемо на це увагу."
Тому Полтава візьме на озброєння досвід європейських країн у збиранні та утилізації використаних батарейок. Першим кроком стане акція «Зробимо Україну чистою». А наприкінці квітня, біля місць продажу батарейок, будуть встановлені скриньки для вже використаних.
 Євген Янкевич
"Для цього можна використати найрізноманітніші методи. У місцях продажу батарейок ставити скриньки для використаних. Другий момент -економічна складова. Можна фінансово стимулювати людей, для того щоб вони звертали увагу на цю проблему -фінансово підкріплювати людей, які будуть здавати батарейки, а не викидати."
Євген Янкевич додає- в Ужгороді, збір батарейок вже став звичайним явищем. Тому полтавці можуть брати приклад не лише із-за кордонних активістів. До речі, акція не обмежиться тільки батарейками. У планах -збирати використані лампи денного світла.