Міська влада не дозволятиме ринкам працювати. Підприємці - обурені, полтавці - здивовані

Продуктовим ринкам дозволено працювати, відповідну постанову МОЗ України прийняло 30 березня. Умови їх роботи в час карантину значно жорсткіші: це має бути офіційно зареєстрований оператор ринку харчових продуктів; один відвідувач на 20 кв.м. площі; 1,5 метри між покупцями у чергах; обов’язкові засоби індивідуального захисту тощо.

Та у Полтаві досі діє рішення - ринки закрити! Секретар міської ради Олександр Шамота продовжує наполягати на такій необхідності, про це він заявляє на зустрічах з журналістами та публікує у своєму телеграм-каналі - ринки працювати не будуть.крапка.

У Олександра Шамоти відсутній діалог з підприємцями міста, - запевняють останні і не розуміють, чому у нас, в місті, в області, де зареєстровано лише 2 випадки хвороби - вживаються такі жорсткі карантинні заходи.

Євген Дикань, голова ГО «Підприємці Полтавщини»:

- На сегодняшний день наша организация «Підприємці Полтавщини», в которую входит достаточно много людей, которые торгуют на рынке, считают, что это очень правильное решение МОЗ, на счет того что рынки открылись. Но поскольку наша миска влада не задает самый простой вопрос: как людям дальше существовать, как им жить, и как кормить свои семи и платить за коммунальные, конечно для сотрудников рынка это конечно все плохо. У нас нету конструктивного общения с миською владою.

Не розуміють позиції Шамоти і працівники ринків, торговці, реалізатори. Кажуть, - що як не від коронавірусу помруть, то з голоду.

- Я вообще считаю, что закрытие рынка это было вообще преждевременно. Надо было соблюдать все условия, которые предлагает нам санитария и продолжать работу рынков. Не было бы повышения цен ни в супермаркетах, ни в магазинах. Соблюдайте и будет у нас все хорошо.

- Теж дуже хотілося, щоб відкрили уже наші робочі місця, бо треба якось виживати. Людям треба кормити сім’ї. Треба відкриватись, бо сидіти немає за що, аренди поплатили, місяць сидимо.

- Нас ставят перед выбором: или умереть от голода, или умереть от гриппа. Но от гриппа мы можем уберечься как-то, предохраняться там: маски, перчатки и так далее. А от голода как уберечься, деньги заканчиваются. Выход один, только работать при определенных условиях.

- Я простий реалізатор, в мене оце, що осталося в кармані. В мене їсти ні за шо, понімаєте і помоч нікому. Открийте нас пожалуста, в мене вже жити немає за шо, чесне слово.

- Вчера у нас было постановления, Министерства здравоохранения и Ляшко разрешил работу продовольственным рынкам, я не понимаю наш город находиться в отдельном государстве или он все таки в государстве Украина, если мы в государстве Украина значит мы должны соблюдать законы и постановления. Махновщины у нас уже давно ее нет.

- Наш секретарь миськой рады, не мер, заметьте, не губернатор, задекларировал, извините меня, 500 тысяч заработной платы. Я считаю, что можно было бы отказаться от этой заработной платы и перечислить ее в бюджет города, или хотя бы раздать тем людям, которые нуждаются в этом. Которые действительно не могут жить.

- Незабаром відбудуться вибори і всі ж оці портрети, фотографії ми ж побачимо, ті що нас гноблять, закривають і скажуть: «а ви проголосуйте за мене». Хай народ задумається трошки, кого вибирати, як вибирати, як іти голосувати. От подивіться, що робиться, а потом вирішуйте, коли будете в скриньку кидати бюлетень.

Пересічні полтавці також не зовсім розуміють логіку міської влади: великі супермаркети працюють, а ринки під відкритим небом, на свіжому повітрі - зачинені.

- Ну хорошо, а чем лучше допустим «Аврова», «Эпицентр» чем они лучше допустим от предпринимателей мелких. Рынок по всяким строительным материалам, тоже закрыли. Люди скажем так, тоже вложили деньги в товар. Ну это точечно они, кого могут маленьких они позакрывали. Других нет.

Нагадаємо, що продуктові ринки у місті були закриті з початком карантину, це спровокувало різке зростання цін на продукти у супермаркетах та магазинах.