Полтавці переконані, що перекладати плитку у сквері Героїв України - нині не на часі, міська влада - іншої думки

У сквері Героїв України, де стояв колись памятник Леніну у Полтаві, зняли плитку. Готуються певні будівельні роботи.

Даний сквер знаходиться на балансі комунального підприємства «Декоративні культури». Директор цього підприємства Сергій Луценко пояснив, плитку перекладуть у зв’язку із незадовільним станом покриття у цьому сквері.

- Сергій Луценко, директор КП «Декоративні культури»:

- Він незадовільний в плані того, що уже тривалий час з’явилися величезні пошкодження покриття, а саме, створилися провали у яких збирається вода, взимку вода замерзає від людей постійно надходять скарги.

У прес-службі міської ради повідомляють, - вартість ремонту сказати не можуть, адже поки що зняли існуюче покриття, комунальники оцінюють подушку й обсяг робіт. Аж потім буде складена проектно-кошторисна документація .

- Віталій Улибін, керівник прес-служби Полтавської міськради:

- Не володію цією інформацією, знаю тільки, що там зовсім небагато грошей, бо вони платять за бетон і грановідсів. Це за програмою було виділено на Декоративні культури. І вони планово використовують ці кошти.

Мешканці міста не розуміють, що з плиткою не так, адже, ззовні у нормальному стані та чому її перекладають у такий критичний час не тільки для міста, а й для всієї країни.

- Я думаю, що не потрібно , стан дуже гарний я так вважаю.

- Може й не треба було зараз перекладати, багато інших справ є.

- Может быть и требует, но знаете не намного больше, чем некоторые тротуары и алейки по городу, вообще глобально. Здесь не так людно, поэтому для колясок и прочего нормально, а вот безопасность некоторых аллеек у нас требует, куда большего внимания.

- Ця плитка стоїть скільки років, то як ви думаєте чи перекладуть її краще.

- Думаю, що тримається ще.

- Мне кажется гораздо больше проблем и для этого парка, вы же понимаете какая сейчас основная беда. Но сейчас больше проблем как коронавирус и прочее.

У соцмережах люди обговорюють цю тематику ще активніше:

- «Лучше б на маски деньги тратили».

- «Воровство и нахальство власти».

- «Карантин - хороший повод нажиться».

Учасниця Майдану у Києві та у Полтаві, в ході якого було знесено памятник Леніну, пані Наталія говорить, - не розуміє, чому влада вирішила почати ремонт. Адже, на цьому місці планувався меморіальний комплекс захисників Майдану і капличка. Обурена, - скільки людей боролися за зміни, а тепер навіть вшанувати їх містяни не можуть. Додає, - тим паче не розуміє, навіщо це робити у такий складний час.

Наталія Костіна, представник громадської організації «Агенція сталого розвитку»:

- Коли у нас у державі йде боротьба з коронавірусом бюджетних коштів не вистачає і ми дізнались буквально вчора те, що ці кошти виділяються, а з місцевого бюджету для перекладання цієї плитки незрозуміло для чого і під які цілі, під які плани, там плани були інші, що нікуди кошти витрачати? Ці кошти не викидати на вітер, значить за цим стоять якісь схеми.

Не розуміють, навіщо витрачати кошти зараз на те, що не так вкрай необхідно й інші громадські активісти. Там повинен бути монумент, ним не спішив займатися Олександр Мамай - колишній мер, а сьогоднішні керівники міста вирішили ще й закріпити оті рештки.

Олена Гальченко, громадська активістка, волонтерка:

- Те, що зараз відбувається, а ми знаємо кладуть плитку - воно зараз нікому не потрібно. Цей залишок монументу він зараз у жалюгідному стані, ви знаєте два прапори поставили і все, але вже пройшло шість років і повинна бути значна пам’ятка.

Наталія Талипова, представник ГО «Єдиний інформаційний центр Майдан-Полтава»:

- Вчасно почали перекладати плитку, скрізь по всьому світу пандемія, у Полтаві вся ця ситуація не виглядає краще, ні з захисними речами, ні з масками, ні з рукавичками, ні з забезпеченням лікарів. Ми вже скільки років говорили, щоб саме на тому місці зробити якийсь пам’ятний знак, тобто, Алею, присвячену Небесній Сотні. Наша міська рада зараз намагається зробити так, щоб під шумок карантину зняти плитку, перебудувати на якийсь там парк паркову зону. Мені здається, - це просто безпрєдєл.

За ініціативу побудувати Меморіальний комплекс на тому місці - голова Полтавської організації Національної спілки журналістів України Євген Лопушинський. У 2014 році теж був на Майдані і розуміє, як важливо вшанувати загиблих людей. Проте, у цей складний час краще витратити гроші на боротьбу з нагальним, тобто, з коронавірусом, а не на перекладання плитки.

Євген Лопушинський, голова Полтавської обласної організації НСЖУ:

- По-перше, ми маємо загрозу секвестру бюджету, у нас реально економічна криза світова і загальноукраїнська, по-друге, ми всі бачимо, які потрібні кошти для боротьби з коронавірусом. Тому, на мій погляд, витрачатися на перекладання плитки - це, як мінімум, не дуже розумно і певно б міській владі варто би було переглянути це рішення.