7 квітня православні християни відзначають Благовіщення

7 квітня православні християни відзначають одне із найбільших свят - Благовіщення. За Священним письмом саме цього дня у дім Йосипа та Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив їм благу звістку. Марія народить Сина божого і Спасителя - Ісуса Христа, говорить Отець Олександр.

Отець Олександр, священнослужитель Свято-Андріїївського храму УПЦ:

- Свята церков і всі православні люди згадуючи, це свято думають про те, як почалося наше спасіння, що Бог завжди хотів людей спасти і Воля божа, щоб людей спасти. Це початок нашого спасіння. І кожний православний християнин, звісно, що приходимо в храм молимося.

За прикметами, на Благовіщення у будинку повинно бути чисто, бо це приверне у дім щастя та благо. День напередодні свята вважався небажаним для роботи, праці і весняно-польових клопотів. Замість цього рекомендувалося провести його в молитвах. Поганою прикметою вважалося давати в борг на Благовіщення.

Отець Олександр, священнослужитель Свято-Андріїївського храму УПЦ:

- Традиції народні є там, наприклад, десь можна почути, що хтось просфуру святкову закопує в огород і загадує бажання. Є ще повір’я, що неможна нічого плести, навіть косу не можна плести, зачіску робити.

У цей день заборонені фізична праця, робота, прання, шиття і прибирання. На Благовіщення не можна грішити: лихословити, сваритися, ображати людей або тварин, думати про погане і бажати комусь зла.