Не заощаджуючи бюджет, не підтримуючи місцевого виробника - про тендер на придбання спецтехніки для КАТП-1628

8 квітня тендерний комітет оголосив про визначення переможця у відкритих торгах на закупівлю для потреб Полтавського комунального автотранспортного підприємства 1628 вантажного авто, а саме "Великовантажного мототранспортного засобу". Участь у тендері взяло 5 учасників. Вартість коливалася від 1 670 000 гривень до 2 499 000 гривень. Переможець вантажний автомобіль білоруського виробника, а саме самоскид на базі МАЗу.

На підприємстві "Автокраз", який був одним з учасником торгів - здивовані таким вибором полтавських чиновників. Адже пропонували свій самоскид КрАЗ-5401С2-500 із відвалом, що відповідає всім заявленим технічним параметрам та дешевшим на 750 тисяч гривень.

Але економія бюджетних коштів та підтримка місцевого автовиробника не стали пріоритетом для влади Полтави. Більше того, такими махінаціями - полтавські чиновники підтримують країну агресора.

Оксана Іванченко, керівник групи з продажу комунальної техніки ПрАТ "АВТОКРАЗ":

- Не учли даже то, что при отсутствии в РБ металлургических производств, для изготовления МАЗов на 90% используют металл, комплектующие, поставленные из России. Оснащен самосвал МАЗ опять же российским санкционным двигателем - ЯМЗ-53623, что подтверждается сертификатом соответствия, предоставленном в технической документации к тендеру. То есть средства украинских налогоплательщиков используются для развития экономики страны-агрессора, для усиления зависимости экономики Украины от иностранного производителя.

У пресслужбі міської ради повідомили - пропозицію Кразу відхилили, оскільки пакет документів був неповним. Невідповідність поданих матеріалів до умов тендерної документації, а саме надання звітності ТОВ «КрАЗ» - дилером ПрАТ «АвтоКрАЗ», лише за один звітний період, в той час коли вимагається інформація за два звітні періоди. Але ТОВ «КрАЗ» надав матеріали про те, що підприємство розпочало свою діяльність лише у травні минулого року, тому апріорі не могло виконати цю вимогу - говорить Оксана Іванченко. Тому відхилення пропозиції - неправомірне та упереджене. Де ж та обіцяна підтримка вітчизняного виробника? Про неї говорять чиновники усіх рівнів, про неї говорив Президент Зеленський на зустрічі з керівниками підприємтсв у Полтаві та й на Автокразі...

Тим часом переможцем тендеру стає дорожчий іноземний виробник. Полтавські чиновники керуються своєю логікою. На Автокразі ж повідомили, звертатимуться до відповідних інстанцій та оскаржуватимуть таке рішення полтавських керманичів.