З другої половини березня щоденно у природних екосистемах України виникає до 800 пожеж

Вже з другої половини березня щоденно у природних екосистемах Украъни виникає до 800 пожеж. Для забезпечення їх гасіння щодоби від ДСНС залучається до 3,5 тис. осіб та близько 1 тис. одиниць техніки». Про це на он-лайн брифінгу для журналістів заявив директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС Володимир Демчук.

Володимир Демчук, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС:

- На цей час вже фіксується збільшення кількості пожеж у природних екосистемах на чверть. І становить близько 17 тис. Пожеж на території держави. А їх площа збільшилась на 30 % і складає 20 тис. гектарів.

Серед найбільш резонансних локацій - загоряння в зоні відчудження. З 4-го квітня фіксують все нові й нові осередки пожеж. Зараз же до цього додалося й тління підстилки та сухої трави.

- Державною службою для оперативного реагування на осередки пожеж додатково залучені з інших регіонів країни особовий склад, пожежна техніка та авіація. 2 літака, 3 вертольоти щоденно, з сьомої години ранку працюють і забезпечують гасіння окремих осередків в зоні відчудження.

Складною ситуація лишається і на Житомирщині. Нагадаємо туди 6-го квітня на допомогу вирушили і полтавські рятувальники. Вогнеборці з Полтавського гарнізону ДСНС - 21 працівник та 5 автоцистерн підвищеної прохідності.

Володимир Демчук, директор Департаменту реагування на надзвичайні ситуації ДСНС:

- Основними причинами пожеж, що зараз виникають, є спалювання сухої рослинності, необережне поводження вогнем. Навмисні підпали.

У свою чергу, директор гідрометеорологічного центру ДСНС України Микола Кульбіда зауважив, - нинішня критична ситуація із пожежами в екосистемах почала формуватися ще взимку через відсутність снігу і малу кількість опадів. На сьогодні їх дефіцит - 50%. Як наслідок, - трав’яний настил пересушений і легко займається. Тож учасники брифінгу закликали українців дотримуватися правил пожежної бепеки і бути максимально свідомими і обережними.