Засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я

Щоб покращити рівень медичної допомоги в селах Полтавщини, минулого року модернізували матеріально-технічне оснащення лікарень та відремоонтували амбулаторії. Кількість населення, що обслуговується сімейними лікарями, зросла до позначки 90 відсотків. Ці заходи запроваджені в рамках обласної програми соціального розвитку сільських населених пунктів, про яку власне і йшлася мова на засіданні постійної комісії облради з питань охорони здоров’я.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА:

— Є райони, які спрямували, акумулювали кошти і вирішували якусь одну проблему. Деякі розподіляли кошти на на ремонт і технічне оснащення.

Але не усі території виконали поставлені програмою завдання. Наприклад, в Оржицькому районі передбачався ремонт 30 медичних закладів. На разі оновили лише 8. Проте, в області зросла кількість нових амбулаторій.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА:

— Ми взагалі відкрили у сільській місцевості , якщо порівняти років 5 тому, у нас було трохи більше 10 сімейних амбулаторій. Зараз у нас тільки в сільській місцевості 235 амбулаторій.

На жаль, констатували на засіданні, через затримку державних закупівель, минулого року спостерігався низький рівень вакцинації дітей. Юрій Курилко запевняє,- цього року такої проблеми не виникне. Також планується продовжити проведення заходів з забезпечення оснащення медичних закладів технікою та передбачити у програмі соціального розвитку села, в галузі охорони здоров’я, будівництво житла для медичних працівників.