Історія ветерана: 1942 року 18-річну Зінаїду Дробітько призвали до армії медичною сестрою

Восени 1942 року Зінаїду Дробітько призвали до армії, їй тоді було всього 18. Призвали медичною сестрою на передову, без вагань зібрала речі та вирушила на допомогу колегам та пораненим солдатам.

Зінаїда Дробітько, ветеран Другої світової війни:

- И попали мы в 22-ю действующую армию, 2-го Прибалтийского фронта. И назначение было выгнать из Ленинграда немцев.

Була задача ми її виконували. Для нас вивільняли квартири та будинки, щоб ми могли провести операцію пораненому - ділиться пані Зінаїда. 

Зінаїда Дробітько, ветеран Другої світової війни:

- Легко раненый сам шел, а тяжело раненый лежал на снегу. Надо мы сами по снегу лезем. Мы его привязали, уже знали как. И надо было его привести под бомбежкой и под минометным огнем везем раненого.

Зінаїда Дробітько, зізнається - було дуже тяжко, рятувало тільки те, що були молоді та здорові. Після Ленінграду її відправили до Прибалтики, там теж прийшлося тяжко працювати. 

Зінаїда Дробітько, ветеран Другої світової війни:

- Тяжело было под. бомбежкой и под. менометным огнем. Представляете, что это представляется, а раненого надо доставить. А он кричит «помоги сестра, сестра, сестричечка помоги.

Працювали тяжко, лікували та рятували життя воїнів щодня. Після війни зустріла свого чоловіка Костянтина Дробітька, він також пройшов війну , був танкістом. Зараз пані Зінаїді 97 років, але вона не втрачає свій ентузіазм - говорить подруга Тетяна Лисенко, викладач музичної школи №1 імені Платона Майбороди. Вона із учнями часто навідують Зінаїду Власівну, із квітами і солодощами.

Тетяна Лисенко, викладач музичної школи №1 імені Платона Майбороди:

- Вона така дуже комунікабельна жінка, має почуття гумору. І кожного року в пам'ять про її чоловіка, ми разом із колегами і навіть із колегами її навідуємо і вітаємо із святами.

Зінаїда Дробітько, унікальна жінка від неї неможливо просто піти, вона дуже добродушна та відкрита, - додає Тетяна Лисенко. І бажає пані Зінаїді міцного здоров’я та довгих років життя. Приєднуємося до них і ми, і низько вклоняємося за її подвиг.