Весілля під час карантину: як реєструють шлюби у Полтаві

Кохання поза карантином. Проте весілля все ж не ті: без великої кількості гостей, бенкетів та тривалих церемоній. Замість гучного святкування - обмежена кількість запрошених, маски та рукавички, на церемонії ж - тільки наречений та наречена. Молодятам Олександру та Тетяні не страшний жоден вірус і, певно, не просто так, а через справжні перевірені почуття. Щоб зрозуміти, що одне ціле і назавжди- їм знадобилося півтора року. 

Олександр, наречений:

- Вирішли одружитися на Новий рік, тобто, це було чотири місяці тому , потім пройшов час деякий ми прийшли в ЗАГС зробити заяву, зробили на той час карантину не було, тому заяву прийняли, назначили дату. І тут несподівано карантин. Життя продовжується, в принципі реєстрація проходить, тому вирішили не відкладати. 

Більше хвилюється наречена і не дивно, бо, жінка  пояснює, - цей момент найдорожчий. Переконує навіть те, що під час пандемії, ця дата запам’ятається ще більше. 

Тетяна, наречена:

- Переживання, але щастя, радість. Я думаю краще запам’ятається. 

На весіллі вони суворо дотримуються всіх карантинних вимог. У залі лише вдвох, біля РАЦСУ найдорожчі - батьки, в очікуванні омріяного та довгоочікуваного розпису. І ось вона ця мить. 

- Дорогі наречені, запрошуємо вас на урочисту реєстрацію шлюбу. 

- Тож, благословенним нехай буде той день і час, коли ви зустріли один одного. 

- Чи згодні ви стати вірною дружиною Олександру? 

-Так. 

- Ви, Олександр?

- Так.

- Віднині ви подружжя, тож, сьогодні ми вручаємо вам перші сімейні документи. 

Попри карантин, - говорять життя продовжується, після нього вже плани - святкова весільна подорож. Цього ж дня одружується ще одна пара. З чоловіком на весілля до племінниці - пані Олена. Ділиться, - думок перенести весілля ні у закоханих, ні у рідні не було. 

Олена Крамська, запрошена на весілля:

- Звичайно, нам би хотілося, щоб свято було без масок, не під час карантину, але такі обставини ми не жалкуємо. Великого кохання, щастя, щоб вони завжди були разом, ніколи не мали проблем. 

У Шевченківському Рацсі говорять, - полтавські молодята під час карантину одружуватися не відмовляються. За цей час стало на весільний рушник 52 пари, відмов не було. Є заяви на перенесення на іншу дату. Їх 10. За аналогічний період 2019 року - така ж кількість заяв на перенесення.

Тетяна Водяник, в.о. начальника Шевченківського райвідділу ДРАЦС ГТУЮ:

- Зараз ми проводимо державні реєстрації шлюбів на підставі заяв, які були подані до карантину. На час карантину заяви подаються онлайн через веб-портал звернення у сфері державного реєстрації цивільного стану з накладанням кваліфікованого електронного підпису. Якщо у наречених немає такої можливості вони за телефоном звертаються на певний день. 

Попри тимчасові обмеження, незручності, переживання та паніку закохані переконані, - кохання здолає все!