Посол Молдови відвідав Полтавщину

Республіка Молдова та Полтавська область - партнери вже досить тривалий час. Із 2008 по 2009 рік місто Комсомольськ уклало угоду про співробітництво з двома молдавськими містами - Орхей та Унгень.

А у 2012 році Полтавський національний педагогічний університет започаткував співпрацю з молдавським Університетом політичних і економічних європейських знань. Проте цим сторони обмежуватися не збираються. На Полтавщину завітав Надзвичайний та Повноважний Посол Молдови в Україні Іон Стевіле. Однією з цілей його візиту було встановлення братерських відносин між Полтавою та Бендерами. Українське та молдавське міста пов’язує спільна історія. Саме у Бендерах у 1710 році політичний діяч Пилип Орлик уклав першу українську і одну з перших європейських конституцій. 

Іон Стевіле
Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні:

— Я думаю, якщо ми налагодимо такі зв’язки між Полтавою та Бендерами, це буде цікаво. Ми зможемо обмінюватися делегаціями, до вас приїздитиме наша, а до нас - ваша молодь: студенти, школярі, яким цікава історія України.

Ще одне питання, яке цікавить молдаван на Полтавщині - це доля 5 тисяч їх співвітчизників, яких 1941-го депортували на територію області, а точніше - на Козельщину. За словами пана Стевіле, вони знайшли усі документи цих людей в архівах, утім їм невідома їх доля. Делегація Посла запланувала візит у Козельщинський район, щоб відшукати додаткові факти. 

Іон Стевіле
Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Молдова в Україні:

— Там є місцеві ентузіасти, які згодилися приймати участь у розслідуванні. Вони добровільно виясняють долю цих людей.

Окрім цих культурно-історичних питань, гості узгодили із обласною владою ряд економічних нюансів. Товарооборот між Полтавщиною та Молдовою у 2012 році склав 28 з половиною мільйонів доларів. З них більше 27 мільйонів - експорт - тютюн, продукти із зернових культур, нафта, котли і машини. У Молдови область купує взуття та вино. Обидві сторони висловили бажання розширити сферу торгівлі. Зокрема, гості зазначили - не проти виставляти свою продукцію на Сорочинському ярмарку. До речі, це цілком можливо - губернатор Олександр Удовіченко вже запросив молдован на цьогорічний ярмарок.