У Полтавському СІЗО презентували камеру підвищеної комфортності

У Полтавському слідчому ізоляторі ,в межах експериментального проекту щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов ув’язненим, запрацювала камера підвищеного комфорту. На її відкриття завітала заступник Міністра юстиції Олена Висоцька.

Олена Висоцька, заступник Міністра юстиції:

- Надання поліпшених умов тримання для ув’язнених є дійсно експериментальним проектом Міністерства юстиції. Він продовжиться до кінця 2021 року. Нам він потрібен для того, щоб зрозуміти актуальність такої послуги.

Камера у Полтавському ізоляторі розрахована на дві людини і містить необхідні речі. В ній є окремий санвузол та набір засобів гігієни. Також вона облаштована телевізором, холодильником та мікрохвильовою піччю. Перебування у цій камері платне. Наразі доба в ній коштує - 600 грн, тиждень - 2100 грн, а місяць - 3800 грн з особи. У міністерстві наголошують, що зароблені на таких камерах кошти обіцяють направляти на рахунок спеціальних фондів слідчих ізоляторів, який використовуватиметься для поліпшення умов у звичайних камерах.

Олена Висоцька, заступник Міністра юстиції:

- Ми шукаємо всі активи в середині системи і вони є. Один з таких - це платні послуги. Але є насправді є й інші активи, які ми плануємо представити інвесторам бізнесу як актив. Для того, щоб за ці кошти будувати сучасні слідчі ізолятори.

Цей експеримент дозволить перевірити, чи здатні слідчі ізолятори за власний кошт провести мінімальні санітарно-побутові покращення без очікування прямих дотацій з держбюджету. Наразі такі камери вже відкрили у Києві, Львові, Черкасах, Дніпрі, Запоріжжі та, власне, у Полтаві. Наступними мають бути Суми й Харків.
Керівник Полтавської установи виконання покарань Олексій Домашов говорить, що на даний час вже є двоє людей, які хочуть перебувати у цій камері.

Олексій Домашов, керівник Полтавської установи виконання покарань:

- Єслі будут замовлення будем розширяться, будем робити блок, якщо блока буде мало, то робитимемо корпус. И так постепенно, постепенно может приведём наши тюрми до европейского стандарта.

Зараз правозахисники критикують ініціативу Міністерства юстиції, акцентуючи увагу на тому, що не всім затриманим по кишені поліпшені умови. Але варто пам’ятати, що проект експериментальний, тому і має довести або заперечити існування ідеї забезпечення нормальних умов перебування всім ув’язненим при обмеженому фінансуванні.