Полтавський онкологічний диспансер отримав 800 ІФА-тестів

800 ІФА-тестів від Фонду Петра Поршенка для Полтавського онкологічного диспансера передали сьогодні представники партії Європейська солідарність . Високоточні, швейцарські, вони допоможуть зберегти життя медичному персоналу закладу. А це - завдання номер один в умовах пандемії коронавірусу - наголошує народний депутат України Ніна Южаніна.

Ніна Южаніна, Народний депутат України ПП "Європейська Солідарність":

- Це, мабуть, якийсь другий етап в нашій свідомості після індивідуального захисту , це тестування кожного медпрацівника. Я , якби в нашій країні швидше рухалися з розумінням того, що потрібно, то ми би уникали зростання захворювань, які спостерігаються навіть за останню добу. Саме тесування дасть нам можливість не заходити знову в карантин, продовжувати працювати.

Полтавський онкологічний диспансер нині вже повернувся до звичного докарантинного режиму роботи. Відтак пацієнтів побільшало. Кожен перед зверненням до лікаря має пройти тест на КОВІД-19. І хоча передані Фондом Петра Порошенка ІФА тести призначені для медперсоналу, у разі потреби - зазначає головний лікар закладу Орест Вовк, будуть надані і пацієнтам.

Орест Вовк, головний лікар Полтавського онкодиспансеру:

- У нас в середньому 500 співробітників. І в основній масі - це для обстеження наших співробітників. І також не кожен пацієнт приїжджає зараз із тестом. Десь якісь збої хтось не зміг. Тому в такому випадку ми будемо використовувати для пересічних пацієнтів.

Результати ІФА-тестування можуть бути готові вже через 2 години - говорить головний лікар . Проводяться аналізи у власній лабораторії на апараті Кобас 411. До речі Онкодиспансер - єдиний державний заклад на Полтавщині ,що має власну лабораторію , обладнану таким апаратом. Передані Фондом Петра Порошенка тести також оброблятимуться на ньому. 

- Дякуєм перш за все за любу допомогу. Це слова подяки від щирого серця. 

Допомога від Фонду Петра Порошенка - це лише один напрямок підтримки медиків, - наголошує народний депутат Ніна Южаніна. Сьогодні не менш важливо захистити їх і на законодавчому рівні. 

Ніна Южаніна, Народний депутат України ПП "Європейська Солідарність":

- Ми вирішили на фракці, що ми будемо наполягати на прийнятті закону щодо страхування лікарів, і на випадок смерті. І мені здається, що кожна людина, яка сюди іде, має розуміти, що в неї є державна гарантія для її родини. 

Продовжаться і благодійні акції Фонду Петра Порошенка для медичних закладів, в тому числі і Полтавської області. Адже підримка медиків - зараз понад усе, - підкреслює Ніна Южаніна.