Сучасний мобільний рентгенаппарат передали Полтавській обласній інфекційній лікарні

Тепер рентгенівські знімки тут без проблем зможуть робити і хворим, що з різних причин не можуть пересуватися - у важкому стані, стареньким, з вадами рухового апарату. Компанія Ферекспо - генеральний спонсор ФК Ворскла, у рамках Програми боротьби із КОВІД-19, передала Полтавській обласній інфекційній лікарні сучасний пересувний рентген апарат. 

- Це в рамках тієї допомоги, яку ми робимо вже третій місяць підряд. Ми минулого тижня заїждали в інфекційну лікарню, першу міську, дитячу лікарню. Це були засоби індивідуального захисту. На сьогодні - це є такий класний апарат мобільний ренген. Дай боже, щоб поменше було випадків.

Вартість мобільного рентген апарату 1 млн. 112 тис. грн. Медичний заклад, що сьогодні на передовій в області у боротьбі із коронавірусом, потребував такого обладнання, - розповідає головний лікар Наталія Свириденко.

Наталія Свириденко, головний лікар Полтавської обласної інфекційної лікарні:

- Те, що ми отримали такий апарат - це для нас дуже добре, бо тепер ми маємо можливість і на першому поверсі і на другому, безпосередньо, в боксів відслідить рентген картину хворого. Це для нас дуже важливо.

Це вже дугий ренгенапарат у медичній установі. До епідемії один вже мали, - розповідають медики. Проте нижчого класу, і вже досить застарілий.

Андрій Міліков, лікар -рентгенолог Полтавської обласної інфекційної лікарні:

- Техніні характеристики даного апарату повністю відповідають потребам. Робить цифрові знімки. Перевагой є те, що його можна транспортувати до ліжка хворого, якого не можна відвезти в рентгенкабінет.

Придбаний для інфекційної лікарні пересувний ренгенапарат - черговий транш допомоги у рамках виділених на боротьбу із пандемією Ковід-19 компанією «Ferrexpo» $2,5 млн дол. Допомога лікарням надходить регулярно- говорить віцепрезидент «Ворскли» Олег ЛИСАК. Полтавська область у компанії в пріоритеті.

Олег Лисак, віцепрезидент ФК «Ворскли»:

- Це не тільки Полтава, а це і Горішні Плавні і Козельщина. Нам потрібно тільки дякувати за те, що є такі керівники і компанії, які готові в тяжку хвилину підставити плече, щоб ми могли відчувати впевненість у завтрашньому дні.

Полтавщина приклад того, як бізнес миттєво став на допомогу державі у боротьбі із всесвітньою пандемією, - говорить Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров»я ОДА. Компанія Феррекспо одна з перших звернулася до Департаменту, запропонувавши допомогу медзакладам.

Юрій Курилко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я ОДА:

- Ферекспо працює по даній проблемі із охороною здоров'я із первих днів. І спасибі клубу Ворскла. І хочу сказати, що, коли появилася ця проблема, Полтавщина проявила себе однією з кращих в Україні. 

Тим часом компанія Феррекспо готує чергову партію допомоги медичним установам Полтави й області.